سایت خبری خودرو 20

آیا تایرهای بزرگ تر هندلینگ خودرو را بهبود می بخشد؟

آیا تایرهای بزرگ تر هندلینگ خودرو را بهبود می بخشد؟

 آیا تایرهای بزرگ تر هندلینگ خودرو را بهبود می بخشد؟

تغییر سایز رینگ و تایر خودرو چندی است که رواج پیدا کرده است اما به راستی تاثیرات این کار چیست؟ آیا هندلینگ خودرو را بهبود می بخشد؟

در حقیقت هرچه تایر خودرو بزرگ ‌تر باشد، یعنی عرض آن بیشتر باشد، چسبندگی آن به سطح زمین بیشتر می ‌شود و در نتیجه فرمان پذیری و هندلینگ خودرو را بهبود می بخشد. که همین موضوع کمک می کند تا راننده با اطمینان بیشتری بتوانند پیچ ‌ها را بپیماید.

در واقع بهترین سایز تایر خودرو همان سایز استانداردی است که توسط کارخانه سازنده پیشنهاد شده است اما در صورتی که قصد به تغییر سایز تایر خودرویتان دارید حتمن توصیه می شود با یک مکانیک ماهر مشورت نمایید.

گفتنی است معمولا ۱ تا ۲ سایز بزرگ! ‌تر از سایز استاندارد برای خودرو مجاز خواهد بود و در صورتی! که ابعاد تایر از حد مجاز بزرگتر باشد موجب لاستیک! سایی و مصرف بیشتر سوخت  می شود. همچنین! استفاده از رینگ های بزرگ تر و سنگین تر ، می تواند تاثیر منفی! در شتاب گیری خودرو نیز داشته باشد.

این نکته فراموش نشود که استفاده از تایرهایی! با سایز غیر استاندارد می تواند آسیب جدی به جلوبندی! خودرو برساند. از این رو توصیه می شود پیش از تغییر ابعاد! لاستیک خودرویتان حتمن با یک کارشناس در این زمینه مشورت نمایید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *