سایت خبری خودرو 20

بررسی سورن توربو

بررسی سورن توربو

بررسی سورن توربو

تولید سورن توربو از بهمن سال ۹۴ آغاز شد و سورن توربو نخستین ماشین ایرانی ایران خودرو است که در آن پیشرانه تنفس طبیعی جای خود را به یک پیشرانه مجهز به سامانه توربوشارژر داده است . سورن توربو در ظاهر ، آپشن و حتی سایز رینگ و لاستیک هیچ گونه تفاوتی با سورن elx ندارد و یکی از ضعف های سورن توربو در ساخت یکسان بودن سیستم ترمز با سورن ef7 تنفس طبیعی میباشد .

سورن توربو افزایش قدرت ۳۰ درصدی را تجربه کرده است اما مواردی مانند قدیمی بودن پلتفرم یا آرایش ساده سیستم تعلیق باعث شده اند تا از رانندگی با سورن توربو نتوان لذت زیادی را دریافت کرد و هندلینگ و حس سواری آن با سورن ELX تنفس طبیعی تفاوت ندارد .

.

مهمترین تغییر در سورن توربو بخش فنی آن است که پیشرانه!همان موتور اصطلاحاً ملی EF7 است که به سامانه پر خوران مجهز شده است! و در راستای این افزایش قدرت سوپاپ ها ، طراحی پیستون !و اتاق احتراق ، سیستم سوخت رسانی! و مدیریت موتور و برخی از قطعات دیگر بهبود یافته هم چنین در! سیستم انتقال قدرت ضریب دیفرانسیل سبک تر شده است! و به منظور کوپل شدن بهتر موتور و گیربکس! و کشش بهتر ضریب دنده ۱ سنگین شده است! ، دنده ۲ ثابت مانده و ضرایب دنده ۳ ، ۴ و ۵ سبک شده است .

از جمله مزایای سورن توربو میتوان به شتاب خوب ،! حداکثر دور موتور مجاز ۵۵۰۰ در جهت سلامت سیستم توربو و نرمی! سیستم تعلیق اشاره کرد و از ضعف های سورن توربو هم میتوان به! داغ کردن سیستم ترمز در ترمز های شدید! ، ضعیف بودن واشر سرسیلندر که باعث میشود تا در هنگام رانندگی در مکان های گرم و شرجی !دمای موتور بالا رود و ضعف اینترکولر نام برد که در خنک کردن هوای! ورودی ضعف دارد و در موتور های توربو زمانی! که هوای ورودی به داخل پیشرانه بیش از حد گرم باشد راندمان افت میکند و اتومبیل! نمیتواند به حداکثر قدرت و گشتاور واقعی خودش برسد !. هم چنین در بعضی از سورن توربو های تولید! شده شاهد بودیم که هوزینگ! قطعه توربو شارژ دارای نشتی هوا بود که گرمای سیستم و هوا را به بیش! از حد مجاز میرساند و در نهایت افت راندمان را شاهد هستیم .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *