سایت خبری خودرو 20

تفاوت بین ایر بگ های SRS و SRP

تفاوت بین ایر بگ های SRS و SRP

تفاوت بین ایر بگ های SRS و SRP

SRS مخفف Supplemental Restraint System بوده که به معنای سیستم محدوده کننده اضافی است. کیسه هوا SRS یک اقدام ایمنی اضافه بوده که امروزه در خودروها تبدیل به امری رایج شده است. این سیستم در زمان تصادف نسبت به کمربند ایمنی، از سرنشینان بیشتر محافظت می‌کند. این لیبل بدین معنا بوده که ایربگ بخشی از یک سیستم ایمنی بزرگ‌تر بوده و نباید به‌صورت جداگانه استفاده شود. عبارت SRS معمولا بر روی کیسه هوا راننده و در وسط فرمان قرار می‌گیرد.

استفاده از کیسه هوا بدون کمربند ایمنی می‌تواند خطرناک باشد، این امر حتی برای کودکان نیز صادق است که البته همانطور که می‌دانید نباید به کودکان اجازه نشستن بر روی صندلی جلو را داد. در حالت کلی عبارت SRS تقریبا برای تمامی سیستم‌های کیسه هوا اطلاق می‌شود.

SRP
ایربگ‌های SRS و SRP

Supplemental Restraint And Protection که به اختصار! SRP خوانده می‌شود، به معنای محدودیت و محافظت! مکمل است. این سیستم برای اولین‌بار در سال ۱۹۹۸ توسط !رنو در خودرو مگان و کلیو III به‌کار برده شد. این نوع کیسه! هوا به‌صورت انحصاری در اختیار رنو و چند شرکت دیگر قرار دارد! و اگر توجه کرده باشید بر روی فرمان تندر ۹۰ شاهد! حک شدن این عبارت هستیم.

این سیستم کاهش فشار تصادف را در پی دارد و شامل! سیستم کاهنده فشار و کیسه‌های هوا با فشار قابل! تنظیم مخصوص راننده و سرنشینان خودرو است. این سیستم! با گذر زمان پیشرفت کرد و ویژگی‌های جدیدی به آن افزوده شد.! کیسه‌های هوا SRP براساس فشار تصادف و موقعیت بدن راننده،! به‌صورت خودکار تنظیم می‌شوند. شاید در نگاه اول! این تکنولوژی زیاد کاربردی به‌ نظر نرسد ولی در هنگام تصادفات افزایش! ایمنی سرنشینان جلو را به همراه دارد.

ایربگ‌های SRS و SRP

ایربگ‌های SRS و SRP

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *