سایت خبری خودرو 20

تفاوت رانندگی با ماشین شاسی بلند

تفاوت رانندگی با ماشین شاسی بلند

تفاوت رانندگی با ماشین شاسی بلند

خودروهای شاسی‌بلند یکی از انواع خودروهای محبوبی است که در کشورمان طرفداران زیادی داشته و شاید هدف بسیاری از افراد برای خرید خودرو خوب، خرید یک شاسی‌بلند خارجی است که آپشن‌های روز دنیا را داشته باشد. این نوع از خودروها که در دو نوع SUV و کراس‌اوور به مشتریان عرضه می‌شوند دارای توانایی‌ها و قابلیت‌های خاصی هستند که به همین دلیل مورد توجه مردم قرار می‌گیرند.

موج عظیم ورود خودروهای شاسی‌بلند از سال ۲۰۰۶ در ایران آغاز شد که با ورود این نوع از خودروها طرفداران شاسی‌بلندهای روز دنیا نیز توانستند رویای سوارشدن این خودروها را جامه عمل بپوشانند. طبق آمارهای جهانی نیز این نوع از خودروها در دو سال اخیر طرفداران بسیار بیشتری نسبت به سالهای قبل‌تر پیدا کرده است و تولید و عرضه این خودروها نیز از سوی خودروسازان بزرگ دنیا افزایش یافته که نشان از سمت و سو گرفتن بازار خودروها به این سمت است.

برندهای معتبر خودروسازی در دنیا با استخدام افراد حرفه‌ای توانستند مدلهای جدیدی از خودروهای شاسی‌بلند را وارد بازار کرده و برای سلیقه‌های مختلف محصولات متنوعی ارائه کنند که این امر رقابت برای تولید خودروهای شاسی بلند جدید بیشتر کرد و در این بین نیز، تفکر قدیمی مردم نیز که خودروهای شاسی بلند را برای یک زندگی مرفه می‌پنداشتند نیز ازبین رفته و مردم با پیشرفت‌های صورت گرفته و تغییر در سبک زندگی، پذیرش بهتری از خودروهای شاسی بلند در کشور دارند که باعث شده عرضه‌کنندگان نیز تلاش بیشتری برای عرضه این نوع از خودروها داشته باشند.

 اگر شما نیز از علاقه‌مندان خودروهای شاسی‌بلند هستید، در ادامه می‌توانید از تفاوت‌های رانندگی خودروهای سدان با شاسی‌بلند مطلع شده و نکات رانندگی با خودروهای شاسی بلند را بدانید.

حواستان به نقاط کور دید راننده باشد

یکی از مشکلاتی که معمولا رانندگان خودروهای شاسی بلند دارند، نقاط کوری است که در این نوع از خودروها وجود داشته و این نقاط کور از نقاط کور خودروهای سدان بیشتر است که باعث می‌شود اشتباهات رانندگان نیز بیشتر شده و در صورت اینکه راننده مهارت کافی نداشته باشد، نتیجه‌ای جز تصادف و اتفاقات ناگوار در انتظار او نباشد.

یکی از نقاطی که در خودروهای شاسی‌بلند وجود داشته و معمولا مشکل‌ساز است، نقطه کوری است که در جلوی خودرو وجود دارد و این به دلیل نوع طراحی خودروهای شاسی‌بلند است که برای مستقیم بودن نگاه راننده به جلو تعبیه می‌شود که بعضا برای رانندگان مشکل‌ساز می‌شود. اگر می‌خواهید از عواقب عدم رعایت این نقطه کور در امان باشید، در هنگام پارک خودرو و یا حرکت حواستان به محیطی که در آن رانندگی می‌کنید و یا قصد پارک ماشین دارید، باشد. این نقطه کور صرفا هزینه‌های اندک برای شما خواهد تراشید!

دیگر نقطه کور در شاسی بلند که البته نقطه! کور خودروهای سدان نیز هست، مناطق زیر آینه‌های بغل است! که از دید راننده دور می‌ماند و در گردش به چپ و راست! او را دچار مشکل می‌کند. این نقطه که در همه خودروها! وجود دارد، در خودروهای شاسی‌بلند نمود بیشتری داشته و معمولا! تلفات مالی بیشتری را نیز دارد. عدم توجه به این نقاط می‌تواند! اتفاقات جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد.

خودروهای شاسی‌بلند به سبکی خودروهای سدان نیستند!

یکی از اشتباهات رانندگان تازه‌کار در هنگام استفاده! از خودروهای شاسی‌بلند این است که آنها فکر می‌کنند! همان نحوه کنترل خودرو در استفاده از خودروهای! سدان در خودروهای شاسی بلند نیز امکان‌پذیر است. یکی از تفاوت‌های! قابل توجه خودروهای شاسی بلند با خودروهای! سدان ، وزن بالای این خودروها هستند که طبق بررسی‌های !علمی و عملی، این عامل نقش بسزایی در کنترل خودروها داشته و رانندگانی! که به این موضوع واقف هستند عملکرد بهتری در کنترل! و رانندگی خودروهای شاسی بلند دارند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *