سایت خبری خودرو 20

تویوتا gt86

معرفی کلی تویوتا جی تی gt 86 2013-2014

تویوتا کوپه GT 86 در سال ۲۰۱۳ تا یک قدمی کسب عنوان خودرو سال اروپا پیش رفت. طراحی خودرو تویوتا gt86 نسبت به دیگر کوپه ‏های موجود در ایران در درجات بالاتری قرار می‏گیرد ولی بزرگترین عیب آن، لرزش هنگام روشن بودن خودرو است که در هنگام استارت زدن و رانندگی کاملا مشهود است. فضای بسیار کم صندلی‏های عقب نیز جز معایب آن محسوب می‏شود اما طراحی داخلی GT86 قابل قبولی دارد. خودرو جی تی  تویوتا به دو صورت معمولی و با کیت اسپرت در ایران به فروش می‏رسد.

نکات مثبت تویوتا جی تی gt 86

ظاهر بسیار اسپرت و خشن که جذابیت آن را دو چندان کرده است و اصالت ژاپنی آن را کاملاً نشان می دهد. هندلینگ خوب ، مصرف سوخت بسیار اقتصادی و مناسب ، موتور و گیربکس بسیار تیز که در هماهنگی کامل با یکدیگر قرار دارند و باعث شده است شتاب بسیار خوبی نسبت به قدرت و گشتاورش داشته باشد.

نکات منفی تویوتا جی تی gt 86

امکانات رفاهی محدود ، ردیف عقب بسیار کوچک ، خشک و پرتکان بودن سواری

امنیت

GT86 که یکی از کوچکترین اسپرت های ۴ نفره می باشد به کمک سوبارو طراحی شده که موتور آن هم ساخته سوبارو یکی از محصولات خاص تویوتا می باشد ، این خودرو از موسسه ANCAP استرالیا۵ ستاره ایمنی را دریافت کرده است.

نقد کارشناسان

همیشه ما از تویوتا ماشین های نرم و آرام بخشی دیده ایم که رانندگی با آنها در اوج لذت قرار دارد اما اینبار تویوتا GT-86 را به بازار عرضه کرده است تا حداکثر لذت را در کنار هیجانی وصف نشدنی تجربه کنید . در میان ماشین های اسپرت ارزان قیمت تویوتا GT-86 تنها نماینده از ژاپن است که برای کسانی که طالب هیجان هستند حرف های بسیار زیادی برای گفتن دارد . تویوتا GT86 یک بار لقب زیباترین ماشین کوپه را از آن خود کرد و طراحی زیبای این ماشین خود یک نکته مثبت است که هم با عملکرد ماشین هم خوانی دارد و هم خشم و جذابیت نهفته در چهره این ماشین مشتریان خاص پسند را به سمت خود جذب میکند . تویوتا GT86 به طور مشترک در دو کارخانه دیگر هم تولید میشود که یکی از آنها سوبارو است که تویوتا و سوبارو GT86 را با هم ساخته اند و کارخانه دیگر هم سایون است که تویوتا برخی از ماشین هایش را در بازار آمریکا با نام سایون به فروش میرساند . همان طور که ظاهر بیرونی تویوتا GT86 اسپرت و خشن است در داخل کابین هم دقیقا طراحی به همین صورت است و بیش از همه چیز کابین سعی در افزایش تزریق آدرنالین به خون شما را دارد . تویوتا GT86 از نظر آپشن یک ماشین ساده است و بیشتر از همه بر روی عملکرد ماشین وقت گذاشته اند تا لذت بخش شود و با این ماشین هیجان تجربه کنید . کیفیت ساخت و متریال به کار رفته درون کابین GT86 مانند همه تویوتا های دیگر بالا است و کاملا طرفداران خود را راضی نگه میدارد . از نظر ابعاد بر روی کاغذ تویوتا GT86 یک ماشین کوپه ۴ نفره معرفی شده است اما عملا فضای صندوق عقب و سرنشینان انقدر کوچک است که تویوتا gt86 بیشتر به عنوان یک ماشین دو نفره کاربرد دارد . در بخش فنی و عملکرد ماشین تویوتا gt86 با پیشرانه تخت خود و هندلینگ عالی اش بسیار ماشین جذابی است که گیربکس این ماشین هم در هنگام مانور ها به کمک راننده میاید و همه با هم سعی دارند تا تویوتا gt86 بیشترین لذت را به راننده اش تقدیم کند .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *