سایت خبری خودرو 20

تیپ های میتسوبیشی لنسر

تیپ های میتسوبیشی لنسر

تیپ های میتسوبیشی لنسر

بعد از حدود ۲۰ سال دوری میتسوبیشی لنسر از ایران ، سال ۲۰۱۴ نخستین محموله از این سامورایی به خاک ایران وارد شد که این سری از میتسوبیشی لنسر ساده ترین مدل آن بود و با نام لنسر تیپ ۱ شناخته میشود .

لنسر تیپ ۱ مجهز به یک پیشرانه ۱٫۶ لیتری میباشد که ۴ سیلندر است و به صورت خطی زیر کاپوت قرار گرفته است ، ۱۶ سوپاپ دارد و حجم دقیق آن ۱۵۹۸ سی سی است و با این مشخصات قابلیت تولید ۱۱۷ اسب بخار قدرت در دور موتور ۶۰۰۰ دور در دقیقه و ۱۵۴ نیوتن متر گشتاور در دور موتور ۴۰۰۰ دور در دقیقه را دارا میباشد و این نیرو توسط یک گیربکس ۵ سرعته دستی به چرخ های جلو ماشین منتقل میگردد . لنسر تیپ ۱ دنده ای در حدود ۱۲۰۰ کیلوگرم وزن دارد ، مصرف سوخت ترکیبی کمتر از ۷ لیتر را به ثبت میرساند و ۱۱٫۵ ثانیه زمان نیاز دارد تا سرعت خود را از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند .

تست درایو و تجربه رانندگی با میتسوبیشی لنسر

از نظر آپشن میتسوبیشی لنسر تیپ ۱ ساده ترین مدل است و امکانات آن کاملا محدود است که از جمله آنها میتوان به سیستم تهویه مطبوع دستی ، ۲ ایربگ ، سیستم صوتی ساده abs و EBD اشاره کرد . هم چنین برای میتسوبیشی لنسر تیپ ۱ گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک هم قابل سفارش بود که در این مدل وزن ماشین به ۱۲۷۰ کیلوگرم رسید ، مصرف سوخت ترکیبی ۷٫۸ لیتر بود و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر به ۱۳ ثانیه تنزل پیدا کرده بود ؛ رینگ و لاستیک استفاده شده در میتسوبیشی لنسر تیپ ۱ سایز ۱۶ اینچ بود .

بعد از مدتی میتسوبیشی لنسر با همین! مشخصات فنی اما با آپشن های بیشتری چون باله عقب ،! چراغ جلو های هالوژنی ، سیستم صوتی پیشرفته ،! تهویه مطبوع اتوماتیک و سانروف! با نام تیپ ۲ به بازار عرضه شد و در نهایت میتسوبیشی! لنسر تیپ ۴ به بازار عرضه شد که پیشرانه ۱٫۸ لیتری! دارد و ۱۴۰ اسب بخار قدرت در دور موتور! ۶۰۰۰ و ۱۷۶ نیوتن متر گشتاور در دور موتور ۴۲۰۰ و انتقال قدرت توسط! گیربکس CVT از مشخصه های فنی آن است فول آپشن! ترین نوع میتسوبیشی لنسر عرضه !شده در ایران است که سیستم صوتی حرفه ای راکفورد ، سیستم گردش! نور چراغ های جلو در پیچ یا AFS ، ۷ ایربگ ، کنترل کشش و پایداری! ، فرمان الکتریکی ، شیفتر! تعویص دنده پشت فرمان و رینگ های ۱۸ اینچی تنها بخشی!از آپشن های آن هستند .

.

میتسوبیشی لنسر تیپ ۴ در حدود ۱۳۵۰ کیلوگرم! وزن دارد ، ۶٫۶ لیتر مصرف سوختش در سیکل ترکیبی است! و در ۱۱ ثانیه سرعت خود را از ۰ به ۱۰۰ کیلومتر! در ساعت میرساند !. لازم به ذکر است که مدل های ۲۰۱۷ لنسر وارد شده به ایران! اعم از ۱۶۰۰ و ۱۸۰۰ سی سی با آپشن های تیپ ۴ وارد! میشوند با این تفاوت که حالا میتسوبیشی! لنسر ۱٫۶ لیتری هم به گیربکس Cvt مجهز شده است و! به علت پاره ای از مسائل سیستم صوتی راکفورد از تمامی! مدل های میتسوبیشی لنسر !حذف گردیده است .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *