سایت خبری خودرو 20

دنا پلاس ایران خودرو

دنا پلاس ایران خودرو

دنا پلاس ایران خودرو

دنا پلاس جدیدترین ماشین به اصطلاح تولید ملی است که اواخر سال قبل رونمایی گردید ، چند روز پیش به طور رسمی خط تولید این ماشین آغازبه کار کرد و پیش فروش آن آغاز شد که پیش فروش این ماشین به طور استثنائی به استقبال بسیار خوبی مواجهه شد که در ادامه با ماشین ۳ همراه باشید تا ببینیم دنا پلاس یک ماشین ایرانی با چه ویژگی هایی است که تا این حد مردم از این ماشین خوششان آمده است و ظرفیت بالای پیش فروش دنا پلاس را تنها در ۶ ساعت به پایان رسانده اند .

.

دنا پلاس به طور گسترده ای با ماشین دنا معمولی تفاوت ندارد اما در دنا پلاس به طور جزئی عمل فیس لیفت انجام شده است که ایراد های فنی طراحی دنا را برطرف کرده است و اکنون مقام زیباترین ماشین ایرانی را از دنا ربوده است و به خود اختصاص داده است . دنا پلاس در طراحی خود ویژگی های یک ماشین لوکس و مدرن را گنجانده است که برای صنعت تولید ماشین های سواری در کشور ما پیشرفت بزرگی محسوب میشود . چراغ های جلو و عقب ماشین دنا پلاس از نظر طراحی داخلی تغییر کرده اند که علاوه بر بهبود چهره ماشین از نظر نور پردازی هم عملکرد بهتری را دارا میباشند ضمن اینکه چهره تهاجمی ماشین دنا را با جلوه ای لوکس این چراغ ها درآمیخته اند که زیبایی دنا پلاس را دو چندان مینماید .

.

بر روی چراغ های جذاب دنا پلاس به صورت استاندارد چراغ های روشنایی در روز یا دی لایت تعبیه شده اند که این ویژگی را تا پیش از این بر روی ماشین های روز دنیا فقط مشاهده میکردیم  .  در چهره جلو ماشین شاهد هستیم که دنا پلاس در جلو پنجره تغییراتی داشته است و به مراتب چهره جلو ماشین مدرن تر گشته است و هماهنگ تر با ابعاد ، خطوط و برجستگی های ماشین شده است .

در قسمت جانبی ماشین شاهد هستیم که دنا پلاس از خطوط بهتر و زیباتری نسبت به ماشین دنا بهره میبرد و طرح در ها و گلگیر های عقب به طور کامل تغییر یافته است و اکنون به این ماشین کاملا جلوه لوکس و مدرن بخشیده است . ماشین دنا از نظر کیفیتی یک پله از دیگر ماشین های تولید ایران بهتر بود و الان دنا پلاس را باید با کیفیت ترین ماشین ایرانی  بنامیم که حتی از خود ماشین دنا هم کیفیتش یک پله بالاتر است .

.

از نظر کیفیت ساخت و مونتاژ طراحی داخلی ، ارگونومی ، متریال و مواد به کار برده شده در ساخت امکانات و تجهیزات دنا پلاس بهترین ماشین ایرانی است  . در خودرو دنا فرم صندلی ها اسپرت طراحی شده است اما راحت هستند و به خوبی بدن را در بر میگیرند و درون کابین دنا پلاس هم همین صندلی ها سرنشینان ماشین را ساپورت مینمایند . از نظر ایزوله بودن صدا دنا پلاس با آرامش ترین کابین را درون ماشین های داخلی دارا است که برای خانواده های ایرانی این حفظ آرانمش درون کابین ماشین نکته بسیار خوبی است . در میان  ماشین های ایرانی دنا از تجهیزات رفاهی نسبتا کاملی بهره میبرد که قابل تحسین است و اکنون در ماشین دنا پلاس  هم شاهد تغییرات در امکانات رفاهی هستیم و هم اینکه امکانات ایمنی جدید هم به ماشین اضافه شده است .

سانروف ، سیستم مالتی مدیا جدید ، دوربین دید عقب و آنتن کوسه ای اصلی ترین تغییرات دنا پلاس در بخش تجهیزات رفاهی ماشین هستند و در بخش ایمنی هم برای سر نشینان جلو ۴ عدد ایربگ در نظر گرفته شده است که دو عدد از روبرو باز میشوند و دو عدد دیگر به صورت جانبی از صندلی های جلو ماشین میشوند و از جان سرنشینان محافظت میکند .

.

در بخش فنی دوماشین دنا و دنا پلاس کاملا مشترک هستند و حداقل تا چندین ماه دیگر خبری از دنا توربو و دنا اتوماتیک که ایران خودرو قول تولید آنها را داده است نیست اما تولید این ماشین ها هم در دستور کار ایران خودرو قرار دارد تا بیش از پیش بتوان بر روی خانواده ماشین های با کیفیت دنا حساب باز کرد . موتوری که ایران خودرو بر روی ماشین های دنا و دنا پلاس به کار برده است پیشرانه معروف EF7 یا همان موتور ملی میباشد . این پیشرانه ۴ سیلندر است و ۱۶۴۶ سی سی حجم دارد  و با آرایش خطی درون کاپوت دنا و دنا پلاس قرار گرفته است . ماشین های دنا و دنا پلاس با تکیه بر این پیشرانه ۱۱۵ اسب بخار قدرت در دور موتور ۶۳۰۰ دور در دقیقه و ۱۵۷ نیوتن متر گشتاور در دور موتور ۵۰۰۰ دور در دقیقه تولید میکند .

مصرف سوخت ماشین های دنا و دنا پلاس با توجه به پارامتر های! مختلف در حد مناسب و خوب ارزیابی میشود و علاوه بر این از شتاب! و کشش خوبی این ماشین ها برخوردار هستند که در جاده و … !خیال راننده دنا پلاس را از سرعت گیری ماشین! خود راحت میکند و راننده ماشین با اطمینان خاطر به مسیر خود ادامه میدهد .! در بخش انتقال قدرت دنا پلاس هم مانند دنا از گیربکس BE3 بهره میبرد که! در ماشین دنا انتقال قدرت ماشین ضعف! سیستم کلاچ داشت و امیدواریم تا در این ماشین مانند بسیاری از ایراد های دیگر! دنا که در دنا پلاس رفع گردید این مشکل هم برطرف گردیده باشد .

.

ماشین های دنا و دنا پلاس بر روی شاسی و پلت فرم سمند ساخته! شده اند اما نسبت به این ماشین از راحتی ببیشتری بهره میبرند و هندلینگ! آنها تا سطح زیادی افزایش پیدا کرده است که نشان از تکنولوژی! بهتر ساخت دنا پلاس میباشد !. سواری دنا و دنا تقریبا پلاس هم مشابه هم  هستند و با کمی! چاشنی اسپرت به راننده ماشین سواری خوب و لذت بخشی میدهند  .

ماشین های دنا و دنا پلاس شباهت های زیادی دارند! اما فیس لیفت ماشین دنا پلاس باعث شده است تا از نظر آیرودینامیک این !ماشین بهتر از دنا عمل کند و آرامش و راحتی بیشتری را برای سرنشینان! ماشین به ارمغان بیاورد . !فرمان ماشین دنا  و دنا پلاس نرمی خوبی دارد و دقتش قابل قبول است و از سطح مسیر هم حس خوب و اطلاعات! دقیقی به دستان راننده منتقل میکند و تقسیم وزن ماشین هم با توجه! به  بالا بودن وزن ماشین! مناسب میباشد  .

.

قدرت ترمزگیری در ماشین دنا خوب است و حس اعتماد به نفس! در ذهن راننده به وجود میاورد . در دنا پلاس شاهد حجم بالایی از تغییرات مثبت و قدم های! رو به جلو هستیم که همه از دلایل استقبال خوب! از این ماشین میباشد! اما نکته دیگر هم این است که با این همه ویژگی خوب دنا پلاس و تکامل این ماشین نسبت به دنا تنها !افزایش قیمت جزئی را داشته است و پیش فروش این ماشین با قیمت ۵۸! میلیون تومان انجام شد که !از نظر کیفیت ، تجهیزات ، راحتی و ….

در این رنج قیمتی باعث شده است تا دنا پلاس به یکی! از ارزشمند ترین ماشین ها برای خرید تبدیل شود !و شاهد موفقیت ایران خودرو هم بودیم که با ابن حجم بالا از ظرفیت پیش فروش دنا! پلاس چگونه تنها در ظرف ۶ ساعت! ظرفیت پیش فروش دنا پلاس به پایان رسید پس بدون شک دنا پلاس را !با قیمت پیش فروش ۵۸ میلیون تومان یک ماشین ایده آل میتوان دانست .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *