سایت خبری خودرو 20

راه هایی موثر برای کاهش مصرف سوخت خودرو

راه هایی موثر برای کاهش مصرف سوخت خودرو

 

 راه هایی موثر برای کاهش مصرف سوخت خودرو

۱- فشار تایر خود را حداقل یکبار در ماه بررسی کنید. لاستیک های کم باد، موجب افزایش مصرف سوخت می شوند. بدین صورت که میانگین ۴۰۰ میلی بار کاهش فشار باد در تایر خودرویتان موجب افزایش مصرف سوخت ۲ درصدی و کاهش عمر تایرها تا ۲۵ درصد می گردد.

۲- فیلتر هوای خودرویتان را در بازه زمانی مشخص وارسی و در صورت لزوم تعویض کنید. اگر فیلتر هوا کثیف باشد ورود جریان هوا به موتور مختل می شود و بنزین بیشتری می سوزاند.

۳- باک ماشین را زیادی پرنکنید چون ممکن است سرریز بشود.

۴- در صورت لزوم، از کروز کنترل استفاده کنید. این موضوع می تواند تا ۶ درصد مصرف سوخت خودرویتان را در بزرگراه ها کاهش دهد.

۵- کابل باطری خودرویتان را حتما بازرسی کنید ، پوسیده شدن کابل باطری سبب اختلال در انتقال جریان برق به قسمت مختلف خودرو می شود و همین موضوع باعث مصرف سوخت بیشتری می گردد. از این رو توصیه می شود کابل باطری هر چند مدت یکبار تمیز و بازبینی شود.

.

۶- اجازه ندهید خودرویتان بیشتر از ۱ دقیقه درجا کار کند چراکه مصرف سوخت را تا ۲ برابر افزایش می دهد. همچنین برای گرم کردن خودرو پیش از حرکت در حدود ۲۰ ثانیه صبر کنید سپس با سرعت کم شروع به حرکت نمایید.

۷- سعی کنید در صورت امکان با دنده سبک برانید. رانندگی با دنده سبک راهکاری برای صرفه جویی در مصرف سوخت می باشد. برای مثال رانندگی با سرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت با دنده ۳ در حدود ۲۵ درصد سوخت بیشتری نسبت به رانندگی با همان سرعت با دنده ۵ مصرف می کند.

۸- با حفظ فاصله خود را با خودروی جلویی ، از ترمزهای شدید بپرهیزید. تحقیقات نشان می دهد که تکنیک های رانندگی تا ۳۰ درصد می تواند کارایی سوخت را تحت تاثیر قرار دهد.

۹- تا جایی که امکان دارد از بردن لوازم غیر ضروری در سفرهایتان اجتناب نمایید. وسایل اضافی همچون باربند ، که موجب ایجاد مقاومت در برابر باد می شوند را بردارید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *