سایت خبری خودرو 20

سیستم تهویه مطبوع صندلی خودرو چگونه کار می‌کند؟

سیستم تهویه مطبوع صندلی خودرو چگونه کار می‌کند؟

سیستم تهویه مطبوع صندلی خودرو چگونه کار می‌کند؟

در حالی‌که استفاده از کولر خودرو می‌تواند امری لذت‌بخش باشد ولی چنین کاری برای شما هزینه خواهد داشت. کولر خودرو انرژی خود را از موتور تامین می‌کند که باعث افزایش مصرف سوخت می‌شود، البته چنین موردی در رابطه با خودروهای برقی صادق نیست. استفاده از کولر علاوه‌بر افزایش مصرف سوخت، انتشار گازهای گلخانه‌ای را نیز افزایش می‌دهد که باعث گرمایش زمین و تغییرات اقلیمی در بلندمدت می‌شود.

براساس تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۵ صورت گرفت، استفاده از کولر خودرو مصرف بنزین را ۲۱ تا ۲۴ درصد افزایش می‌دهد که اگرچه مقدار قابل‌توجهی است ولی در برابر میزان افزایش انتشار گازهای گلخانه‌ای ناچیز است. براساس این تحقیق، در زمانی‌که کولر خودرو روشن باشد، میزان انتشار گاز کربن خودرو نسبت به حالت عادی ۱۲۰ درصد افزایش می‌یابد!

.

بنابراین دفعه بعدی که خواستید در هوای گرم از کولر خودرو خود استفاده کنید، به هزینه بیشتری که باید برای آن بپردازید و همچنین آسیب‌های زیست محیطی آن توجه کنید. اگرچه استفاده از سیستم تهویه مطبوع در برخی مواقع ضروری بوده و نمی‌توان بدون آن رانندگی کرد ولی آیا راه بهتری برای کاهش دمای داخل اتومبیل وجود دارد؟

یکی از راه‌های جایگزین که توسط برخی از تولیدکنندگان خودرو در اختیار خریداران قرار می‌گیرد، سیستم تهویه مطبوع صندلی خودرو است. این سیستم هوای خنک را مستقیما! در اختیار راننده یا سرنشینان خودرو قرار می‌دهد.! این سیستم کارایی بهتری نسبت به کولر خودرو دارد چراکه! دیگر نیازی به کاهش دمای کل فضای داخلی اتومبیل نخواهد بود.! اگرچه این سیستم نیز باعث افزایش مصرف سوخت شده! و همچنین میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای را افزایش می‌دهد! ولی میزان آن‌ها در مقایسه با زمان استفاده از کولر خودرو کمتر است.

یکی از ویژگی‌های مناسب این سیستم امکان! تنظیم مجزای آن برای راننده و سرنشینان است، برای مثال !هر فرد با توجه به نیاز خود می‌تواند دما را تنظیم کند. یکی! دیگر از مزایای این سیستم، جلوگیری از عرق کردن و بد بو شدن! لباس است. شاید سوار شدن به خودرویی که دارای سیستم! تهویه صندلی است همانند پریدن در استخر در یک روز گرم نباشد،! ولی مسلما حس لذت‌بخشی را به فرد منتقل می‌کند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *