سایت خبری خودرو 20

چرا ضدیخ برای خودروها الزامی است

چرا ضدیخ برای خودروها الزامی است

 

 چرا ضدیخ برای خودروها الزامی است

با شروع فصل سرما دقدقه اصلی مالکان خودرو ، استفاده از ضدیخی مناسب برای جلوگیری از یخ زدگی و حافظت از موتور خودرویشان می باشد. در واقع استفاده از مایع ضدیخ/ضدجوش در فصول گرم نیز امری ضروری است که در بیشتر مواقع به این موضوع توجهی نمی شود.

توصیه می شود مایع خنک کننده موتور بصورت سالیانه یا هر ۳۰ هزار کیلومتر تعویض شود. تا از یخ زدگی ، جوش آوردن و مهمتر از همه از خوردگی اجزای موتور جلوگیری به عمل آید.

گفتنی است سیستم خنک کاری پیشرانه باید حداقل سالی دو مرتبه مورد بازدید و بررسی قرار گیرد تا در صورت احتمال بروز نشتی ، مشکل مورد بازبینی و اصلاح قرار گیرد.

نکته مهم اینکه میزان ترکیب مایع ضدیخ/ ضدجوش با آب رادیاتور باید بر مبنای دمای منطقه تعیین شود و ترکیب بی اساس آن با آب شما را از کسب نتیجه مطلوب دور می نماید. البته قبل از آن بهتر است ابتدا از درستی سیستم رادیاتور اطمینان حاصل کرده تا از بروز نشتی جلوگیری به عمل آید.

.

ترکیب هرچه غلیظ تر مایع ضد یخ، باور اشتباهی است که در بسیاری از افراد وجود دارد ، گفتنی است ترکیب بیش از مقدار معینی از مایع ضد یخ/جوش با آب رادیاتور می تواند موجب افزایش نقطه انجماد و خروج از بازه مفید عملکرد این مایع گردد.

سپس حجم مشخصی از مایع ضد یخ/جوش را بر اساس راهنمای درج شده بر روی آن با آب مقطر (و نه آب جوش) یا آب مخصوص رادیاتورترکیب کرده و داخل رادیاتور بریزید. گفتنی است مایع ضدیخ با توجه به دارا بودن خاصیت رسوب زدایی ،ممکن است بعد از مدت کوتاهی با حل کردن رسوب های موجود در پیشرانه و رادیاتور تغییر رنگ دهد و به رنگ قهوه ای درآید. که در این صورت توصیه می شود کل مایع ضدیخ کاملا تعویض شود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *