سایت خبری خودرو 20

علت لرزش فرمان خودرو

علت لرزش فرمان خودرو

علت لرزش فرمان خودرو

ممکن است این فکر شما اشتباه باشد و هنوز در مسیر اصلی قرار داشته باشید ولی فرمان خودرو هنوز زیر دستان شما می‌لرزد. علت لرزش فرمان در هنگام ترمز گرفتن چیست؟ چندین احتمال برای لرزش فرمان وجود دارد که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

لرزش در فرمان خودرو می‌تواند ناشی از چندین دلیل باشد که البته یکی از آن‌ها در زمان ترمز گرفتن باعث لرزش فرمان خودرو می‌شود. علت وقوع این اتفاق، وجود مشکل در روتورهای ترمز است. شاید از خود بپرسید روتور چیست؟

روتور به دیسک‌هایی گفته می‌شود که لنت ترمز برای توقف خودرو در هنگام ترمز گرفتن به آن می‌چسبند و اصطکاک ایجاد می‌کنند. این قطعات نقش بسیار حیاتی را در خودرو برعهده دارند. قبل از بررسی این موضوع که مشکل در روتور چگونه در هنگام گرفتن ترمز باعث ایجاد لرزش در فرمان می‎‌شود، ابتدا باید بدانیم که روتور چگونه کار می‌کند.

.

روتورها عموما جنسی فلزی داشته و همچنان دارای ضخامت مشخصی هستند. این ضخامت با توجه به مدل خودرو و کارایی آن‌ها متفاوت است. زمانی‌که راننده ترمز می‌کند، گرمای شدیدی به روتور وارد می‌شود و باید این گرما از طریق سطح آن دفع شود تا آسیبی به روتور وارد نشود.

بعد از استفاده‌های مداوم از ترمز، ضخامت روتور کاهش! می‌یابد و یا سطح آن یکدست بودن خود را از دست می‌دهد.! بنابراین زمانی‌که در سرعت‌های بالا اقدام به فشردن! پدال ترمز می‌کنید، این موضوع باعث فشار به روتور و انتقال! لرزش به فرمان می‌شود. خوشبختانه برای رفع این مشکل چندین! راه‌حل ساده وجود دارد که در ادامه به بیان آن‌ها می‌پردازیم.

راه حل رفع مشکل لرزش فرمان خودرو در زمان ترمز کردن
اول از همه باید دلیل لرزش فرمان در زمان ترمز گرفتن! را پیدا کنید. همانطور که در قبل گفته شد، اکثر مواقع علت! این امر مربوط به وجود مشکل در روتور است. اگر! فرمان اتومبیل شما در تمامی شرایط لرزش دارد و تنها مختص به ترمز گرفتن! نیست، باید دلایل دیگری را برای آن جستجو کنید. ما در این! مقاله به راه‌حل‌های رفع مشکلات مربوط به روتور می‌پردازیم.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *