سایت خبری خودرو 20

عواقب عدم تعویض فیلتر هوا

عواقب عدم تعویض فیلتر هوا

عواقب عدم تعویض فیلتر هوا

برای هر گالن سوخت، موتور اتومبیل شما نیاز به ۱۰ هزار گالن هوای تمیز دارد تا چرخه سوخت کامل شود و فشاری به موتور وارد نشود.

۱. کاهش مصرف سوخت
یکی از بزرگترین دلایل تعویض منظم فیلتر هوا، کاهش مصرف سوخت است. براساس برخی تحقیقات صورت گرفته، تعویض فیلتر هوای کثیف، باعث کاهش مصرف سوخت شده و تا ۱۴ درصد عملکرد بهتر خودروهای کاربراتوری را در پی دارد. تعویض به موقع فیلتر هوا، باعث بهبود ۶ تا ۱۱ درصدی شتاب خودروهای انژکتوری نیز می‌شود.

مطالعات دیگر ادعا می‌کنند که این امر، افزایش ۱۰ درصدی مسافت پیموده شده را به همراه دارد که باعث صرفه‌جویی ۱۵ سنتی به ازای هر گالن سوخت می‌شود. بدون توجه به این اعداد نیز، می‌توان به‌صورت خیلی ساده به این موضوع پی برد که فیلتر هوای تمیز باعث بهبود جریان هوای ورودی به موتور شده، عملکرد آن را افزایش داده و مصرف سوخت را کاهش می‌دهد.

.

۲. کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای
فیلتر هوای کثیف باعث کاهش جریان هوای ورودی به موتور شده که این امر باعث خفگی موتور می‌شود. کاهش ورود هوای تمیز به موتور، به معنای نیاز بیشتر به سوخت است تا شمع قادر به جرقه زدن باشد که خود باعث ایجاد مشکلاتی برای موتور می‌شود. جرقه زدن شمع به این صورت، باعث فشار به موتور و حتی خاموشی آن می‌شود که خود افزایش مصرف سوخت را در پی دارد.

به علت احتراق با درصد بالای سوخت در موتور،! خودروی شما نیاز به سرویس در زمان کوتاه‌تری خواهد! داشت. افزایش جریان ورودی هوا به موتور، باعث عملکرد صحیح آن شده که! مصرف سوخت کمتر و کاهش گازهای گلخانه‌ای را به همراه دارد.

۳. افزایش طول عمر موتور
تعویض منظم و به موقع فیلتر هوا، باعث افزایش! عمر موتور می‌شود چراکه این قطعه مانع از ورود آلودگی! به موتور و قسمت‌های مهم آن همانند سیلندرها و پیستون‌ها! می‌شود. موتور براساس ورود ذرات بسیار کوچکی به اندازه! دانه‌های نمک دچار آسیب شده که تعمیر آن هزینه‌های! سنگینی را بر دوش صاحب خودرو می‌گذارد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *