سایت خبری خودرو 20

افت قیمت و تقاضا در بازار خودرو همچنان ادامه دارد

افت قیمت و تقاضا در بازار خودرو همچنان ادامه دارد

 


با آغاز هفته جاری نیز همچنان روند افت قیمت در بازار خودروهای داخلی ادامه دارد! به طوری که به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران ،! افت تقاضا در بازار خودرو در آخرین ماه سال بر جریان سیر نزولی قیمت ها در بازار تاثیر گذاشته این در حالی است که همچنان موضوع حاشیه قیمت بر بازار داخلی ها حاکم بوده و با وجود روند افت قیمت در بازار، همچنان شاهد اختلاف ۳ تا ۵ میلیونی در بازار تعدادی از خودروها هستیم.

سعید موتمنی اظهار داشت! : جریان افت قیمت در بازار داخلی ها از هفته گذشته تاکنون موجب شده! که طی روز گذشته قیمت سوزوکی با افت ۱۰ میلیونی به ۱۷۰ میلیون در بازار برسد! همچنین قیمت پژو ۲۰۶ مدل V8 نیز با کاهش یک میلیونی به ۴۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در بازار رسیده است.

وی تصریح کرد : البته در چند روز گذشته قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نیز تغییری نداشته! و همچنان ۳۵ و نیم میلیون است! اما قیمت پژو ۲۰۷ اتومات و دنده ای در دو روز گذشته افت قیمت داشته! به طوری که مدل اتومات آن هم اکنون در بازار به ۵۴ میلیون و ۹۰۰ هزار و و مدل دنده ای آن ۴۶ میلیون در بازار است.

.

وی گفت : همچنین قیمت دنا که تا ۴۸ و نیم میلیون رفته بود! طی روز گذشته با کاهش نیم میلیونی به ۴۸ میلیون در بازار رسید! و پژو پارس نیز که تا ۴۲ میلیون افزایش یافته بود! روز گذشته با قیمت ۴۰ میلیون و ۸۰۰ در بازار معامله شد! و مدل TU5 این خودرو نیز با کاهش یک میلیونی به ۴۴ میلیون و نیم در بازار رسید.

وی افزود : قیمت سمند EF7 که تا یکی دو هفته گذشته ۳۷ میلیون بود با حدود ۴ میلیون کاهش ، روز گذشته با قیمت ۳۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می گردید.

وی در خصوص قیمت سایر تولیدات داخلی در بازار گفت : قیمت پراید ۱۱۱ از هفته گذشته با کمی افت قیمت روبرو شده و به ۲۴ میلیون تومان در بازار زسیده و تیبا نیز ۲۶ میلیون و ۵۰۰ در بازار معامله می شود.

وی همچنین در خصوص قیمت سراتو در بازار اظهار داشت : قیمت این خودرو نیز نسبت به هفته گذشته افت ۲ میلیونی داشته و در حال حاضر ۱۰۸ میلیون در بازار خرید و فروش می شود.

به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران ، قیمت مزدا نیز نسبت به هفته گذشته کمی افت قیمت داشته و هم اکنون ۱۴۶ میلیون در بازار است.

.

وی تصریح کرد : تقاضا برای خرید در بازار خودرو وجود ندارد و عمده اختلاف قیمت ها ناشی از محدودیت عرضه است و در صورتی که این محدودیت از سوی شرکتها اعمال نشود قیمت ها به نرخ کارخانه باز خواهد گشت.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران اظهار داشت : البته با وجود اینکه در آخرین ماه سال قرار داریم تقاضا در بازار تغییری نکرده هر چند متقاضیان واقعی در چنین بازاری خرید شان را انجام می دهند.

موتمنی همچنین ضمن مقایسه بازار خودرو امروز نسبت به مدت مشابه سال قبل افزود : بازار خودرو در حال حاضر نسبت به سال گذشته تفاوت زیادی ندارد! و تنها مساله ورود متقاضیان واقعی به بازار خودرو است! اما اتفاقی که سالهای گذشته رخ می داد! ورود افرادی به هوای کسب سود بالاتر در بازار بود! اما در روزهای پایانی امسال تنها متقاضیان واقعی برای خرید اقدام می کنند.

وی گفت : در صورتی که محدودیت عرضه را تا پایان سال نداشته باشیم! پیش بینی می شود قیمت خودروها به کف قیمتی و نرخ کارخانه برسد.

به گفته وی در حال حاضر برخی از خودروهای داخلی همچنان اختلاف ۳ تا ۵ میلیونی در بازار دارند! که مطمئنا در این شرایط مصرف کننده متضرر می شود! و این مشکل به مدیریت شرکتهای خودروساز باز می گردد! که باید با مدیریت درست اجازه چنین شرایطی را در بازار ندهند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *