سایت خبری خودرو 20

فواید بستن کمربند ایمنی

فواید بستن کمربند ایمنی

فواید بستن کمربند ایمنی

بیایید نگاهی به اطلاعات موجود داشته باشیم. تصادفات خودرو اولین دلیل مرگ برای افراد ۵۴ ساله و کوچکتر در ایالات متحده محسوب می‌شود. در سال ۲۰۱۲ بیش از ۳۳ هزار نفر جان خود را در تصادفات از دست دادند. میزان جراحات ایجاد شده بر اثر تصادف در همان سال، برابر با ۲.۲ میلیون مورد بوده که این عدد باعث ۵۰ میلیون دلار خسارت به دولت شده که این پول مربوط به هزینه‌های پزشکی و همچنین از کارافتادگی افراد است.

همانطور که این داده‌ها نشان می‌دهند و بسیاری از ما می‌دانیم، تصادفات بسیار رایج هستند. یکی از اصلی‌ترین نکات در رابطه با میزان تلفات مربوط به تصادفات در سال ۲۰۰۹، عدم استفاده ۵۳ درصد آن‌ها از کمربند ایمنی است. براساس گزارشات منتشر شده توسط CDC، بستن کمربند ایمنی تا ۴۵ درصد احتمال مرگ سرنشینان را در هنگام تصادف کاهش می‌دهد. بنابراین کمربند ایمنی باعث نجات جان شما می‌شود.

همان‌طور که در بالا گفتیم، کمربند ایمنی ریسک مرگ بر اثر تصادف را کاهش می‌دهد، پس چرا افراد فکر می‌کنند که استفاده از آن باعث آسیب رسیدن به آن‌ها می‌شود؟ یکی از شایع‌ترین جواب‌ها این بوده که مردم تصور می‌کنند که در هنگام آتش گرفتن خودرو و یا غرق شدن آن درون آب، این وسیله ایمنی باعث حبس شدنشان درون ماشین می‌شود. بنابر گزارشات، تصادفاتی که باعث آتش‌سوزی شده و یا غرق شدگی خودرو! را در پی دارد، تنها ۰.۵ درصد از کل تصادفات را شامل می‌شود.

کمربند ایمنی

بیایید به شیوه دیگری به این موضوع نگاه کنیم.! بستن کمربند ایمنی باعث کاهش صدمه به افراد می‌شود! که حتی در زمان آتش‌ گرفتن خودرو و یا غرق‌شدگی آن، برای سرنشین! یک مزیت محسوب می‌شود، چون در صورتی‌که هنگام تصادف! ضربه‌ای به سر افراد وارد شود، بی‌هوش می‌شوند.! این بی‌هوشی خطری بیشتر از امکان حبس شدن توسط این وسیله ایمنی! ایمنی درون خودرو دارد، چراکه امکان فرار را از آن‌ها سلب می‌کند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *