سایت خبری خودرو 20

فیلتر بنزین

فیلتر بنزین

 فیلتر بنزین

این فیلتر بعضا پس از باک در مسیر انتقال شیلنگ های سوخت رسان قرار گرفته و در بعضی از خودروها به صورت دائمی در داخل پمپ بنزین در داخل باک قرار دارد که به عنوان فیلترهای دائمی معروف می باشد.

عملکرد فیلتر بنزین نیز همچون عملکرد فیلتر روغن پس از عبور از بخش ورودی سوخت با برخورد به کاغذ فیلتر بهترین که از جنس مقاوم به مواد بنزینی می باشد تصفیه شده و از محل خروج خارج می شود.

در پایان لازم می دانم به انواع فیلترها در خودروهای سنگین به صورت مختصر اشاره کنم.

فیلتر نم گیر گازوئیل، فیلترهای by pass روغن در خودروهای دیزل که با توجه به حجم ۴۰ لیتری روغن در آنها به فیلترهای اولیه و ثانویه کاربرد دارد.

و همچنین فیلترهای سانتریفیوژی که از نسل جدید فیلترها می باشد که در بخش خودروهای دیزل مجال بیشتری برای توضیح اینگونه فیلترها خواهد بود.

اما در خصوص سازندگان فیلتر بایستی به سازندگان بزرگ کاغذ فیلتر در جهان اشاره نمود که بعضا شرکتهای بزرگ کاغذ در جهان بوده که وظیفه ساخت کاغذ فیلتر را در انواع متفاوت برعهده دارند که شرکت های سازنده فیلتر با خرید کاغذ از این شرکتها اقدام به تولید به تولید و ساخت فیلترهای خودرو می نمایند.

از سازندگان بزرگ فیلتر در جهان می توان به شرکت فیلترون، ، فلیت گارد، ماهله، مان، هنکس، پرفلکس و فرام اشاره نمود که هر کدام از آنها با توجه به گستره جغرافیایی بازار خود بازارهای متفاوتی را در اختیار داشته و فعالیت می نمایند.

در پایان لازم می دانم اشاره کنم صنعت فیلتراسیون یکی از مهمترین و حیاتی ترین ارکان در کیفیت عملکرد خودرو و همچنین سلامت انسان بالاخص اطفال و کودکان خردسال که یکی از آسیب پذیرترین گروههای اجتماعی هستند اشاره نمود و امید دارم این مقاله با ارائه مطالبی در خصوص ضرورت استفاده از محصولات با کیفیت سهم کوچکی در سلامت و اقتصاد جامعه داشته باشیم.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *