سایت خبری خودرو 20

فیلتر هوای کابین خودرو هر چند مدت یکبار باید تعویض شود

فیلتر هوای کابین خودرو هر چند مدت یکبار باید تعویض شود

 

 فیلتر هوای کابین خودرو هر چند مدت یکبار باید تعویض شود

فیلتر هوای کابین خودرو به عنوان قطعه ای کارآمد در جهت فیلتر کردن هوایی که از طریق ورودی های سیستم تهویه به داخل اتاق خودرو دمیده می‌شود، از ورود ذراتی مانند گرد وخاک، گرده گیاهان و آلاینده های دیگر حداقل تا زمانی که شیشه های ماشین بالا هستند به قسمت سرنشینان جلوگیری می کند.

 

گفتنی است این نوع از فیلترها از محیط  داخلی خودرو شما حفاظت می ‌کنند و با فیلترهایی  که از ورود آلودگی ها به داخل موتور ممانعت می‌ کنند ،متفاوت می باشد.

در واقع فیلتر هوای کابین در تمامی فصول به ویژه در فصل هایی که محیط  مملو از عامل های آلرژی زا هست کاربرد چندانی دارد ، همچنین این فیلتر برای افرادی که در کلان شهرها با آلودگی هوا و ترافیک دست و پنجه نرم می کنند بسیار کارآمد می باشد.

بنا بر اهمیت  این قطعه در راستای تنفس  در محیطی مطبوع تر ،ضروری است در زمان مناسب فیلتر هوای کابین خودروی خود را تعویض کنید تا از تنفس در محیطی مطبوع بی بهره نمانید.

در خصوص چگونگی تعویض فیلتر هوای کابین باید گفت این قطعه در اکثر خودروها به راحتی قابل دسترس می باشد و فرد قادر خواهد بود، بدون مراجه به تعمیرگاه خود اقدام به تعویض این قطعه نماید. البته مکان قرار گیری آن در خودروهای مختلف متفاوت است.  در برخی خودروها، فیلتر هوای کابین زیر درب کاپوت و در برخی دیگر در زیر داشبورد قرار گرفته است. البته با مطالعه  کتابچه راهنمای خودرو می توانید از محل قرارگیری آن باخبر شوید، ضمنا می‌توانید از فروشنده خودرو یا یک مکانیک خودرو محل قرارگیری آن را بپرسید تا به شما نشانش دهند.

چگونگی تعویض فیلتر هوای کابین خودرو

برای تعویض فلیتر هوای کابین خودرو به ابزار دور از دسترسی نیاز ندارید ،بهتر است یک تکه پارچه اضافی، جارو برقی و مجموعه ای از آچارها را در نزدیکی خود قرار دهید. در واقع پارچه اضافی و جارو برقی برای تمیز کردن محفظه و بیرون کشیدن آلودگی ها از سیستم تهویه می باشد تا همه چیز برای فیلتر جدید آماده باشد. مجموعه آچار و پیچ گوشتی، همانطور که حدس می‌زنید برای باز کردن هرچیز محکمی که با آن برخورد کنید استفاده می‌شوند.(  بعضی از فیلترهای اتاق به سادگی با گیره در جای خود قرار می‌گیرند، در حالی که  برخی دیگر  درجای خود بسیار محکم نصب شده اند). گفتنی است در آغاز هر کاری نکات ایمنی را کاملا رعایت نمایید تا از پیشامد های احتمالی جلوگیری به عمل آورید. در این مورد نیز استفاده از عینک ایمنی وماسک توصیه می شود. عینک ایمنی از ورود هر جسمی که به طور ناگهانی از جای خود دربرود به چشمتان جلوگیری خواهد کرد، ماسک تنفسی نیز از وارد شدن گردو غبار و دیگر آلودگی ها به دستگاه تنفستان هنگام انجام عملیات تعویض جلو گیری خواهد کرد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *