سایت خبری خودرو 20

قوانین خرید اقساطی خودرو

قوانین خرید اقساطی خودرو

قوانین خرید اقساطی خودرو

یکی از روش‌های معمول خرید خودرو در کشور ما و همچنین سایر کشورهای دنیا خرید اقساطی خودرو است که از طریق تامین اعتباری بخشی از هزینه خودرو، افراد می‌توانند صاحب خودرو شده و بدون آنکه نیاز باشد سالیان سال پس‌انداز کنند و با پس‌انداز خود اقدام به خرید خودرو کنند.

خریداران میتوانند از طریق مراکز مالی از جمله بانکها، موسسات اعتباری، شرکت‌های لیزینگ و همچنین شرکت‌های تولیدکننده خودرو که راسا اقدام به تسهیل خرید خودرو می‌کنند، خودرو مدنظرشان را خریداری نمایند.

این نکات مهم حقوقی و قانونی که در ادامه ذکر خواهیم کرد معمولا در مورد خودروهای ارزان قیمت کارایی زیادی ندارند چرا که معمولا خریدار و فروشنده به تعهداتشان پایبند هستند و خیلی کم اتفاق می‌افتد که کار به دعوای حقوقی بکشد که البته قبلا در مورد استثنائات این موضوع در چرخان نوشته‌ایم که می‌توانید در سایت مشاهده و مطالعه نمایید.

معمولا مشکلات حقوقی و مالی در بحث قراردادهای خرید اقساطی خودرو در خودروهای بالاتر از ۵۰ میلیون تومان علی‌الخصوص خودروهای لوکس بازار اتفاق می‌افتد چرا که طرفین قرارداد از تخلف در قرارداد سود زیادی می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید از زیان‌های گزاف در قراردادهای خرید اقساطی خودرو خود جلوگیری کنید، این مقاله را با دقت بخوانید.

لطفا بدانید که شما گران‌ترین خودروی صفر مدنظرتان را خریده‌اید!

یکی از مسائلی که خریداران خودرو در ابتدای! کار به آن توجه نمی‌کنند و معمولا پس از اینکه چندماهی از شروع! اقساط می‌گذرد به این فکر می‌کنند که آنها برای! یک خودروی مثلا ۱۰۰ میلیون تومان جمعا باید نزدیک به ۱۵۰! میلیون تومان بپردازید! پس همان اول به این موارد! فکر کنید و حساب کتاب‌هایتان را زودتر از آنکه در منجلاب لیزینگ‌ها بیفتید،! تصمیم قاطع بگیرید.

یکی از مشکلاتی که عدم تصمیم‌گیری درست قبل! از اقدام در این مورد پیش می‌آید این است! که مشتری به این نتیجه می‌رسد که با عدم !پرداخت اقساط سود بیشتری می‌کند و تصمیم به اجرایی کردن! آن می‌گیرد که متاسفانه لیزینگ‌ها و شرکتهای خودروساز زرنگ‌تر از آنند! که جنس فروخته‌شده را بدون سود پس بگیرند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *