سایت خبری خودرو 20

لاستیک سایی در خودرو به چه علت است

لاستیک سایی در خودرو به چه علت است

لاستیک سایی در خودرو به چه علت است

در خصوص ساییدگی لاستیک خودرو باید به این نکته اشاره کرد که لاستیک سایی بیشتر در خودروهای مدل پائین دیده می شود و دلیل ساییدگی این است که با گذشت زمان زاویه های تنظیم خودروها به هم می خورد. لذا ضروری است حتمن وضعیت لاستیک ها توسط خود فرد یا تعمیرکار مجرب مورد بررسی قرار گیرد و در صورت لزوم تنظیم شود.

شایان ذکر است برای تعمیر خودروی خود به تعمیرکار مجرب مراجعه نمایید. زیرا در برخی موارد تعمیرکار با رعایت نکردن استانداردها به ساییدگی بیشتر خودرویتان کمک می کند برای مثال هنگام تعمیر جلوبندی ماشین و تعویض سیبک ها یا فنر بندی خودرو ممکن است، این تنظیم ها به هم بخورد که این امر خود موجب ساییدگی لاستیک خودرویتان خواهد شد. در واقع خیلی از تعمیر کاران با اصطلاحات کمبر و کستر و تو این و تو اوت آشنایی ندارند و حتی ممکن است که این عبارات به گوششان هم نخورده باشد.

یکی از مواردی که باعث هندلینگ یا همان خوش دستی ماشین می شود تنظیم بودن خودرو و لاستیک ها می باشد البته گفتنی است بخش عمده ای از آن مربوط به مسائل فنی و طراحی خودرو می باشد.

.

بر این اساس باید گفت که فرمان ماشین در حین حرکت نباید به چپ یا راست منحرف شود ، حتی اگر آن را رها کنید ، نباید چنین وضعی پیش بیاید . گاهی دیده می شود فرمان ماشین لرزش دارد ، که در برخی مواقع تنظیم فرمان آنقدر به هم خورده است که اصطلاحا می گویند فرمان گیج است چون عملکرد درستی ندارد. موارد ذکر شده به علاوه بسیاری از موارد دیگر می تواند علل گوناگونی داشته باشد از جمله خرابی و سائیدگی پلوس ها گرفته تا ایراد در بالانس چرخها و یا حتی تنظیم نبودن باد لاستیک ها. که بررسی و علت یابی در مورد این موارد را باید به تعمیرکار سپرد تا بتواند عیب اصلی را تشخصی دهد و که به عنوان مهم ترین بخش یک کار تعمیراتی است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *