سایت خبری خودرو 20

لرزش پدال ترمز به چه علت است

لرزش پدال ترمز به چه علت است

 

 لرزش پدال ترمز به چه علت است

در واقع لرزش در پدال ترمز در زمان ترمز گیری‌ های شدید می تواند نشانه عملکرد سیستم ABS باشد که از این رو مشکلی وجود نخواهد داشت و می‌ توانید با اطمینان خاطر پای خود را بر روی پدال ترمز فشار دهید. ولی در صورتیکه این لرزش در زمان ترمز گیری در کل خودرو احساس شود ممکن است به این معنا باشد که دیسک‌ ها تاب برداشته باشند و یا لنت‌های ترمز دچار سایش نامنظم شده باشند که در هر دو صورت باید توسط تعمیرکار مورد بررسی قرار گیرد.

در خصوص عملکرد ضعیف ترمزها، باید موارد مختلفی را مورد بررسی قرار داد ، در برخی موارد راننده به دلیل لرزش سیستم ABS در پدال، فشار کافی را به ترمز وارد نمی‌ کند و این موضوع موجب عملکرد نامناسب سیستم ترمز می گردد.

 .

بر این اساس توصیه می شود عملکرد ترمزها را در فضایی باز و دور از ترافیک، بررسی کنید تا از صحت عملکرد آن‌ ها مطمئن شوید ولی در صورتیکه نتیجه مورد قبول نبود باید مواردی از قبیل سلامت لنت‌ها، عدم وجود هوا در مسیر ترمز، سلامت بوستر، سلامت پمپ ترمز، تاب نداشتن دیسک و … را بررسی نمایید.

در واقع می توان گفت لرزش پدال ترمز نشانگر دیسکی است که در اصطلاح تاب دارد . سطح ناهموار این دیسک‌ ها در تماس با لنت‌ها این لرزش را به وجود می آورد و بازخورد آن در پدال ترمز زیر پای شما احساس خواهد شد . تاب برداشتن دیسک‌ ها معمولا تنها زمانی رخ می‌ دهد که تحت فشار بالا در مدت زمان طولانی قرار گیرند. بر این اساس گرمای حاصل از اصطکاک در شرایط ترمز گیری‌ های پشت سرهم در حین رانندگی در سرازیری‌ های تند یا توقف‌ های مکرر هنگامی که در ترافیک سنگین قرار گرفته‌ اید ، می‌ تواند باعث تغییر شکل دادن فلز دیسک سیستم ترمز شوند .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *