سایت خبری خودرو 20

مشکلاتی که منجر به مرگ خودرو میشود

مشکلاتی که منجر به مرگ خودرو میشود

مشکلاتی که منجر به مرگ خودرو میشود

خودروهای امروزی، با کیفیتی عرضه می‌شوند و گارانتی‌هایی را دارند که در تاریخ این صنعت بی‌مانند است. از تعویض روغن و سرویس رایگان گرفته تا حتی تعویض رایگان قطعات. ولی وقتی از خودرویی قدیمی استفاده بکنیم، هیچ یک از امکانات فوق را نخواهیم داشت. پس اگر فکر می‌کنید که خودروی شما دچار مشکل خاصی است و قصد دارید از اهمیت آن باخبر بشوید، خواندن ادامه این مطلب را از دست ندهید.

۱. روشن شدن چراغ‌های هشدار بسیار
۱۰ نشانه چند مشکل منجر به مرگ خودرومرگ زودهنگام خودرو شما!

روشن شدن چرغ هشدار موتور، به معنای مراجعه هر چه سریعتر به یک تعمیرگاه است. اما زمانی که علاوه بر آن، چراغ‌های دیگری چون فشار روغن نیز روشن شود، به معنای نیاز مبرم یه مراجعه هرچه سریعتر به مکانیک است؛ چراکه قدم بعدی از دست رفتن موتور برای همیشه است. در نتیجه بی توجهی به این علایم هشدار تنها از عهده یک احمق تمام عیار بر می‌آید.

۲. عطش روغن
۱۰ نشانه مرگ زودهنگام خودرو شما!

مهمترین وظیفه روغن، چرب کردن موتور شماست و قرار نیست که این کار را برای اگزوز شما هم انجام بدهد! پس در صورت مواجهه با بقایای روغن در اگزوز و یا مشاهده دود غلیظ، به تعمیرگاه مراجعه کنید؛ چراکه احتمال روغن سوزی و نشت روغن وجود دارد. هرچند که تعویض دیرهنگام روغن موتور نیز در این امر بی تاثیر نیست.

۳. عطش
۱۰ نشانه مرگ زودهنگام خودرو شما!

خودروی شما هم، عملکردی مشابه بدن انسان دارد و این مسئله گویای نیاز آن به مایعاتی مختلف، برای ادامه حیات است. بنابرین بازرسی مداوم روغن موتور، ترمز، هیدرولیک، ضدیخ و حتی شیشه شور، اهمیت بسیاری دارد. اما اگر با وجود این رسیدگی مستمر، متوجه مشکل خشکی این مایعات در برخی بخش‌ها می‌شوید، شاید بد نباشد که به یک تعمیرکار مراجعه کنید.

۴. دود غلیظ و عجیب و غریب
۱۰ نشانه مرگ زودهنگام خودرو شما!

دود کردن یک خودرو سواری در حد کشنده‌های دیزلی از رده خارجی چون خاور، اصلا نشانه خوبی نیست و از نیاز به بررسی آن حکایت دارد.

دود غلیظ آبی به معنای روغن سوزی است! که می‌تواند ناشی از وجود مشکل در حلقه پیستون، آب! بندی و یا شیرها باشد که از کار افتادن مبدل کاتالیست و سنسور اکسیژن را در پی دارد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *