سایت خبری خودرو 20

معرفی کلی ایران خودرو رانا ۱۳۹۲-۱۳۹۷

معرفی کلی ایران خودرو رانا ۱۳۹۲-۱۳۹۷

رانا، محصول ایران خودرو، تلاش ناموفق این خودروساز بزرگ ایرانی برای ارائه یک سدان کوچک شهری با قیمت مناسب بوده است. چرا که از نظر قیمت فروش خودرو، این ماشین ۳۵ میلیون تومان برای خریدار تمام میشود. خودرو رانا نسبت به SD 206 و تندر ۹۰ کیفیت به مراتب پایین تری دارد.

رانه دومین محصول ایران خودرو است که سال ۱۳۸۸ طراحی اما در آن زمان عرضه نشد.در سال ۹۱ به دلیل تشدید تحریم ها ،افزایش قیمت خودرو هایی نظیر پژو ۲۰۱۶ و کاهش قدرت مشتریان ،ایران خودرو تصمیم گرفت عرضه دنا را در قالب پیش فروش آغاز کند .رانا بر ری پلت فرم و شاسی پژو ۲۰۶ صندوق دارساخته شد.مهندسین ایران خودرو از طراحی رانا دو هدف اصلی داشتند هدف اول کاهش قیمت تمام شده و هدف دوم به روز رسانی طراحی بدنه ۲۰۶ بود.اولین نکته پس از سوار شدن به خودرو که جلب توجه می کند مونتاژ ضعیف قطعات داشبورد نسبت به ۲۰۶ و نکته دوم کیفیت پایین متریال به کار رفته در داخل خودرو است.پیشرانه رانا دقیقا همان پیشرانه معروف به کار رفته در ۲۰۶ است که به صورت ۴ سیلندر خطی به حجم ۱٫۶ لیتر میباشد و توانایی تولید  TU5یعنی

۱۰۵ اسب بخار و ۱۴۲ نیوتن متر گشتاور را دارد. این پیشرانه در مصارف درون شهری کاملا جواب گوی یک خانواده کم جمعیت میباشد. در شروع حرکت شتاب مناسبی دارد و گیربکس ۵ سزعته دستی آن قابل قبول عمل میکند .اما این پیشرانه در خارج از شهر با وجود تعداد سرنشین بیشتر و بار به هیچ عنوان جواب گو نخواهد بود.صندلی های جلو نرم هستند و تقریبا سرنشینان راحت هستند اما در مدت زمان طولانی به دلیل عدم توجه به علم ارگونومی خسته کننده خواهند بود.در کل رانا خودروی مناسب برای مصارف درون شهری است که نسبت به ۲۰۶ از کیفیت مونتاژ و متریال پایین تری برخوردار می باشد و تا حدودی می تواند نیاز های یک خانواده کم جمعیت را برآورده کند.

نکات مثبت ایران خودرو رانا

صندوق عقب جادار – سیستم تهویه قدرتمند.

نکات منفی ایران خودرو رانا

استهلاک بالا- ضعف در سیستم برق خودرو.

امنیت

نقد کارشناسان

اگر از صاحبان ماشین رانا بپرسید، معمولا از لحاظ کیفیت از رانا راضی نیستند و معمولا از خرید این ماشین ابراز پشیمانی می کنند. شما در این بازه قیمتی گزینه های مطمئن تری مانند رنو تندر ۹۰ و پژو۲۰۶ SD دارید؛ که با خرید آنها میتوانید ریسک پشیمانی خود را پایین بیاورید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *