سایت خبری خودرو 20

معرفی کلی ایران خودرو پژو ۵۰۸ ۲۰۱۶-۲۰۱۷

معرفی کلی ایران خودرو پژو ۵۰۸ ۲۰۱۶-۲۰۱۷

پژو ۵۰۸ که چند وقتی بود ایران خودرو قول عرضه آن را داده بود، حالا پیش فروش این ماشین را با تحویل ۱۰ روزه و قیمت ۱۷۹ میلیون تومان آغاز کرده است . پژو ۵۰۸ طبق اخبار یک ماشین وارداتی است که توسط شرکت مشترک ایران خودرو و پژو فرانسه یعنی ایکاپ به بازار تزریق میشود . پژو ۵۰۸ در کلاس ماشین های متوسط نیمه لوکس است و در کنار خود رقبایی چون هموطن موفقش یعنی رنو تالیسمان و دوقلوی کره ای یعنی هیوندای سوناتا LF و کیا اپتیما JF را میبیند . تا به حال پژو ماشین های لوکس مختلفی را به ایران عرضه کرده است که پژو ۴۰۷ آخرین نمونه این ماشین ها است که اقبال خوبی نداشته و مردم آن ها را مورد استقبال قرار نداده اند. اما حالا پژو ۵۰۸ آمده است که از جدیدترین زبان طراحی پژو بهره میبرد و طراحی داخلی این ماشین هم هماهنگ با ظاهر خارجی اش است و متریال مورد استفاده هم در همه بخش ها کیفیت خوب و قابل قبولی را دارا میباشد؛ که نشان میدهد پژو این بار با عرضه ۵۰۸ قصد دارد تا یک ماشین موفق را به بازار عرضه کند . مردم برای خرید ماشین هایی در این کلاس به آپشن های ماشین توجه زیادی دارند و در پژو ۵۰۸ هم سعی شده است تا هر آنچه که مشتریان را میتواند جذب کند در این ماشین به کار گرفته شود. از نظر فنی، پژو بر روی ۵۰۸ یکی از بهترین و جدیدترین پیشرانه هایش را به کار گرفته است که کاملا با پژو ۲۰۰۸ های عرضه شده توسط ایران خودرو یکسان هستند؛ که حداقل خیال ما را از خدمات پس از فروش در بخش فنی این ماشین راحت میکند . این پیشرانه ۱٫۶ لیتری توربو است ، قابلیت تولید ۱۶۳ اسب بخار قدرت را دارا میباشد و با کد فنی THP 165 شناخته میشود . پژو ۵۰۸ در کل ماشین خوبی ارزیابی میشود که ویژگی های جذابی دارد. اما با توجه به قیمت تعیین شده این ماشین گزینه های رقیب ارزش خرید بالاتری دارند.

 طبق آخرین قراردار پژو با ایران خودرو، ماشین های زیادی از این شرکت قرار است تا در ایران خودرو تولید شوند. اما پژو ۵۰۸ از این داستان جدا است و به صورت CUB یا ماشین مونتاژ شده کامل وارد بازار میشود و به دست مشتری میرسد. پژو ۵۰۸ های عرضه شده در ایران آخرین مدل از این ماشین هستند که هم در ظاهر و هم لیست تجهیزات تغییرات مثبتی را تجربه کرده اند. از نظر ظاهری پژو ۵۰۸ رگه های لوکس بودن خود و اصالت فرانسوی اش را حفظ کرده است و ماشین زیبایی است و از نظر امکانات هم پژو ۵۰۸ با توجه به کلاس و رقیبانش ماشین کاملی است. پژو ۵۰۸ از مواد با کیفیتی ساخته شده است و کیفیت ساخت بالایی دارد و در بخش فنی هم گویا دقیقا با پژو ۲۰۰۸ های تولید شده در ایران به طور کامل مشابهت دارند و یعنی بهره بردن از همان پیشرانه پیشرفته و گیربکس خوب که البته برای ابعاد و وزن این ماشین کمی ضعیف به نظر میرسد اما در کل قابل قبول است.

نکات مثبت ایران خودرو پژو ۵۰۸

نقاط مثبت : هندلینگ خوب ، کابین با کیفیت ، امکانات کامل ، تولید حداکثر گشتاور در دورهای پایین ، مصرف سوخت مناسب

نکات منفی ایران خودرو پژو ۵۰۸

نقاط منفی :قدرت کم پیشرانه با توجه به ابعاد ماشین ، گیج کننده بودن طراحی کابین پژو ۵۰۸

امنیت

نقد کارشناسان

رقیب مستقیم و اصلی پژو ۵۰۸ هم وطن این ماشین یعنی رنو تالیسمان میباشد؛ که در بخش فنی شباهت های زیادی به این ماشین دارد. اما قدرت بالاتری دارد و قابلیت حرکتی های رنو تلیسمان هم از پژو ۵۰۸ بهتر است. ضمن اینکه در این رنج قیمت آپشن های بسیار عالی بر روی رنو تالیسمان قرار داده شده است که در پژو ۵۰۸ دیده نمیشود. قیمت ۱۷۹ میلیون تومانی پژو ۵۰۸ برای یک ماشین در این کلاس قابل قبول است اما با توجه به اینکه پژو ۵۰۸ از رقیبانش کمی ضعیف تر عمل کرده است، ارزش خرید چندان بالایی ندارد و ما به شما رنو تلیسمان را پیشنهاد میدهیم.

با توجه به قرار گرفتن پژو ۵۰۸ در یکی از محبوب ترین کلاس ماشین های وارداتی راه سختی برای این ماشین در پیش است که به دست آمدن نتیجه فقط و فقط با قیمت گذاری معقول این ماشین انجام میشود. رنو تلیسمان، هیوندای سوناتا LF  و کیا اپتیما JF از محبوب ترن رقیبان پژو ۵۰۸ هستند و اگر کمی در این رنج قیمت نگاه کنیم میبینیم ماشین های دوست داشتنی و فوق العاده ای هم چون تویوتا پریوس هم رقیب پژو ۵۰۸ به شمار میروند. تا اینجا هر چه که در پژو ۵۰۸ وجود دارد در رقیبان این ماشین هم موجود است و باید ببینیم ایکاپ برای موفقیت این ماشین تا چه حد تلاش میکند و پژو ۵۰۸ مانند دیگر ماشین های لوکس پژو که وارد ایران شد به بن بست میرسد یا راه همواری در پیش میگیرد و به موفقیت میرسد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *