سایت خبری خودرو 20

معرفی کلی ب ام و سری ۵ ۲۰۱۷

معرفی کلی ب ام و سری ۵ ۲۰۱۷

بی ام و سری ۵ یکی از قدرتمندترین ماشین های سدان موجود در کشور است که مدت کوتاهی است که نسل جدید این ماشین با کد G30 به بازار ایران معرفی شده است. در حال حاضر جدیدترین بی ام و معرفی شده در ایران همین ماشین است؛ که در واقع نسل هفتم بی ام و سری ۵ به شمار میرود. بی ام و سری ۵ جدید را از هر نظر که نگاه کنیم یک شاهکار در میان ماشین های سدان است. از نظر طراحی این ماشین هم پرستیژ و حس لوکس بودن برادر بزرگ تر خود بی ام و سری ۷ را دارد و هم مانند بی ام و سری ۳ در این ماشین رگه های طراحی اسپرت دیده میشود. بی ام و ۵۳۰ جدید نسبت به قبل از نظر ابعاد رشد داشته است و جادار تر هم شده است؛ ولی با این وجود این ماشین کاهش وزن ۶۲ کیلوگرمی را تجربه کرده است؛ که نشان میدهد تا چه حد تکنولوژی ساخت این ماشین پیشرفت کرده است. اگر از نظر تجهیزات به بی ام و سری ۵ نگاه کنیم لیست آپشن این ماشین با بی ام و سری ۷ تفاوت بسیاز جزئی و کوچکی دارد و حالا میرسیم به شاهکار بی ام و سری ۵ یعنی بخش فنی این ماشین که شتاب ، کشش و سرعت یک ماشین اسپرت و هیجان انگیز را برای ما به ارمغان میاورد و تنها در حد یک میکرو هاچ بک شهری سوخت مصرف میکند. بی ام و سری ۵ پر فروش ترین و مهم ترین ماشین بی ام و است که در نسل هفتم انقدر خوب و عالی است که قابل وصف نیست و با هر بار نگاه کردن به این ماشین امکان ندارد وسوسه نشوید تا حتی برای یکبار هم که شده لذت چشیدن طعم ویژگی های این ماشین را حس کنید.

نسل هفتم سری۵ بی ام دبلیو از نسل قبلی خود کشیده تروعضلانی ترمی باشد که تغییرات درظاهرخودروکاملا مشخص بوده به خصوص درطراحی چراغ ها وخطوط اطراف بدنه همچنین به  لطف طراحی مهندسان آلمانی طول خودروکشیده تر شده اما وزن خودرو به دلیل استفاده ازآلیاژهای سبک ترکمتراز نسل قبل خود شده. به طورکلی سری ۵بی ام دبلیو ازاولین نسل خود که خودرو نوستالژیک تمام ایرانی هاست سعی کرده فاکتورهای یک خودرو اسپرت را درکنارلوکس بودن وامنیت دریک خودرو به کارببرد که این هدف دراین مدل به اوج خود رسیده یکی دیگرازویژگی های فنی ظاهراین مدل بسته شدن جلوپنجره خودرو درمواقعی که رادیاتورنیازبه خنک شدن ندارد می باشد که به پایین آوردن ضریب آئرودینامیک بسیارکمک می کند.درکابین خودرونیز مثل مدل های قبل طراحی زیبا و چشمگیر وهمچنین استفاده از مجموعه ایی ازامکانات به روز وآپشن هاررا مشاهده می کنیم که از مهترین آنها می توان به رادارهای ۳۶۰ درجه سیستم کمکی پارک پیشرفته که ازروی ریموت کنترل قابل هدایت می باشد وشیفترتعویض دنده درپشت فرمان اشاره کرد.درقسمت پیشرانه نیزشاهد قدرت نمایی بی ام دبیلیوهستیم قلب تبنده ی این باواریایی جوان یک موتور۰٫۲ لیتری توربوشارژمی باشد که ۲۵۲ اسب بخارقدرت و۳۵۰ نیوتن مترگشتاوردر دورموتور۱۴۵۰ دوردرقیقه تولید می کند که درنوع خود بی نظیراست این گشتاورتوسط یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک به چرخ های عقب منتقل می شود که با این مجموعه یک خودرو اسپرت لوکس دراختیارداشته که می توانیم درکمتر۶٫۲ ثانیه به سرعت صدکیلومتردرساعت برسیم وبه صورت ترکیبی فقط کمتر۶ لیتربنزین مصرف کنیم.

نکات مثبت ب ام و سری ۵

ویژگی های مثبت : بازده عالی ، فضای جادار ، تجهیزات کامل ، سواری لذت بخش ، طراحی عالی

نسل هفتم سری۵ بی ام دبلیو ازنسل قبلی خود کشیده تروعضلانی ترمی باشد که این تغییرات درظاهرخودروکاملا مشخص بوده به خصوص درطراحی چراغ ها وخطوط اطراف بدنه همچنین به  لطف طراحی مهندسان آلمانی طول خودروکشیده تر شده اما وزن خودرو به دلیل استفاده ازآلیاژهای سبک ترکمتراز نسل قبل خود شده. به طورکلی سری ۵بی ام دبلیو ازاولین نسل خود که خودرو نوستالژیک تمام ایرانی هاست سعی کرده فاکتورهای یک خودرو اسپرت را درکنارلوکس بودن وامنیت درتمامی مدل ها به کارببرد که این هدف دراین مدل به اوج خود رسیده یکی دیگرازویژگی های فنی ظاهراین مدل بسته شدن جلوپنجره خودرو درمواقعی که رادیاتورنیازبه خنک شدن ندارد می باشد که به پایین آوردن ضریب آئرودینامیک بسیارکمک می کند.درکابین خودرونیز مثل مدل های قبل طراحی زیبا و چشمگیر وهمچنین استفاده از مجموعه ایی ازامکانات به روز وآپشن هاررا مشاهده می کنیم که از مهترین آنها می توان به رادارهای ۳۶۰ درجه سیستم کمکی پارک پیشرفته که ازروی ریموت کنترل قابل هدایت می باشد وشیفترتعویض دنده درپشت فرمان اشاره کرد.درقسمت پیشرانه نیزشاهد قدرت نمایی بی ام دبیلیوهستیم قلب تبنده ی این باواریایی جوان یک موتور۰٫۲ لیتری توربوشارژمی باشد که ۲۵۲ اسب بخارقدرت و۳۵۰ نیوتن مترگشتاوردر دورموتور۱۴۵۰ دوردرقیقه تولید می کند که درنوع خود بی نظیراست گشتاوراین سوپرموتورتوسط یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک به چرخ های عقب منتقل می شود. با این مجموعه یک خودرو اسپرت لوکس دراختیارداریم که می توانیم درکمتر۶٫۲ ثانیه به سرعت صدکیلومتردرساعت برسیم وبه صورت ترکیبی فقط کمتر۶ لیتربنزین مصرف کنیم.

نکات منفی ب ام و سری ۵

ویژگی های منفی : گران بودن آپشن ها

امنیت

نقد کارشناسان

اگر در حدود ۵۰۰ میلیون تومان بودجه برای خرید ماشین دارید و قصدتان خرید یک ماشین لوکس سدان است که دوست دارید در تمام بخش ها با ویژگی های خوبش شما را شگفت زده کند، قطعا بی ام و سری ۵ جدید برای شما ماشین مناسبی است که میتوانید روی آن حساب ویژه ای باز کنید. سری۵ ب ام و از گذشته در بازار خودروی ایران طرفداران بسیاری دارد و به همین دلیل بازار خرید و فروش مناسبی را برای خود در ایران به دست آورده است .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *