سایت خبری خودرو 20

معرفی کلی ب ام و سری ۷ ۲۰۱۷

معرفی کلی ب ام و سری ۷ ۲۰۱۷

بی ام و سری ۷، بزرگ ترین و لوکس ترین ماشین شرکت BMW است. در حال حاضر آخرین نسل این ماشین وارد بازار ایران شده است. این اتاق بی ام و سری ۷ که با کد G12 و G11 شناخته میشود، فعلا فقط با ماشین ۷۳۰ ال آی در دسترس است. اولین نسل از بی ام و سری ۷ در سال ۱۹۷۷ بر روی خط تولید قرار گرفت. در حقیقت بی ام و سری ۷ مورد نظر ما نسل ششم این ماشین است؛ که از نیمه دوم سال ۲۰۱۵ برای فروش وارد بازارهای جهانی شده است. بی ام و برای سری ۷ جدید در تمام بخش های ماشین سعی کرده است تا جدیدترین تکنولوژی را پیاده کند. از این رو، بی ام و سری ۷ جدید با وجود افزایش ایمنی بدنه، کاهش وزن را تجربه کرده، تقسیم وزن بهتری دارد و سیستم تعلیق ماشین هم عملکرد عالی را از خود به نمایش میگذارد. در میان ماشین های مجلل، همیشه بی ام و سری ۷ بهترین هندلینگ را داشته است و اکنون به لطف اصلاحات مثبت مهندسین بی ام و، بیش از پیش هندلینگ این ماشین میدرخشد. علاوه بر این با ضریب آیرودینامیک  ۰٫۲۴، بی ام و سری ۷ در میان ماشین های رقیبش بهترین ضریب پسار را دارد. در بخش پیشرانه و گیربکس هم بی ام و ۷۳۰ مانند همیشه ماشین پیشرفته و فوق العاده ای است؛ در حقیقت با وجود اینکه ضعیف ترین بی ام و سری ۷ است، ۲۵۸ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور از پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ این ماشین استخراج میشود و ۷۳۰ میتواند در عرض ۶٫۲ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. پیشرانه این ماشین که از خانواده B48 است، با گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک ساخت ZF کوپل شده است؛ که در هماهنگی کامل با یکدیگر عمل کرده و با هم لذت فوق العاده ای را برای راننده ماشین در حد یک ماشین اسپرت رقم میزنند. در تاریخ این خودرو، این اولین بی ام و سری ۷ است که پیشرانه ۴ سیلندری در سینه خود جای داده است. اما شاهد هستیم به لطف مهندسی عالی از همه نظر فوق العاده است. از دیگر نکات فوق العاده بی ام و ۷۳۰، مصرف سوخت ۶ لیتری در سیکل ترکیبی است؛ که برای یک ماشین فول سایز و ۱۸۰۰ کیلوگرمی کاملا درخور توجه میباشد. در مورد هیچ کدام از رقبای معتبر بی ام و سری ۷ مانند مرسدس بنز کلاس s، لکسوس LS ، پورشه پانامرا و … مجوز ورود به بازار ایران برای نمونه های جدید و صفر کیلومتر وجود ندارد. از این رو فروش خوب و استقبال زیاد از بی ام و سری ۷ کاملا طبیعی است.

نکات مثبت ب ام و سری ۷

راندمان فوق العاده – شتابگیری عالی – مصرف سوخت پایین با توجه به وزن ماشین – هندلینگ عالی – فضای کاملا لوکس و مدرن و انبوه از امکانات ایمنی و سرگرم کننده.

نکات منفی ب ام و سری ۷

محدود بودن به یک مدل در بازار ایران.

امنیت

نقد کارشناسان

 اگر به دنبال لوکس ترین سدان بازار هستید که بتوانید به صورت صفر کیلومتر آن را خریداری کنید، همچنین اگر از ماشین خود انتظار دارید که سواری یک ماشین اسپرت را داشته و با هندلینگ خاص خود لذت بالایی را برای شما رقم بزند؛ و نیز در حد یک ماشین شهری، مصرف سوخت اقتصادی داشته باشد و همانند یک ماشین تند و تیز هم شتابگیری کند، و علاوه بر همه این موارد طراحی بی عیب و نقصی داشته باشد و از جدیدترین فناوری ها در ساخت ماشین استفاده شده باشد، قطعا گزینه ای بهتر از بی ام و ۷۳۰ ال آی جدید را نمیتوانید بیابید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *