سایت خبری خودرو 20

معرفی کلی تویوتا آریون ۲۰۰۹-۲۰۱۱

معرفی کلی تویوتا آریون ۲۰۰۹-۲۰۱۱

تویوتا آریون با ظاهری ساده ولی با موتوری قدرتمند وارد بازار ایران شد و در همان ابتدا مورد توجه قرار گرفت. اگر یک بار پشت فرمان این ژاپنی بنشینید و با آن دقایقی رانندگی کنید، متوجه کیفیت بالا و موتور قدرتمند آریون خواهید شد.

بررسی اجمالی ویژگی های خودرو تویوتا آریون ۲۰۱۱:

خبر جدید در سال ۲۰۰۷، آریون به عنوان جایگزینی مستقیم برای مدل قبلی کمری گراند مجهز به V6 عمل می کند. این خودرو مانند همه کمری های جدید از همان پلت فرم دو دیفرانسیله استفاده می کند. ظاهر آریون در جلو و عقب خودرو با طراحی تهاجمی تر ارائه شده، اما از لحاظ بزرگی تا حد زیادی در همان سایز و اندازه کمری است. در حقیقت در طراحی آریون، گویا کمری جدید به طور کامل از ابتدا بروزرسانی شده، تا  آریون به طور مستقیم از آن در طراحی خود بهره گیرد. داخل خودرو دارای فضایی بزرگ و دارای هوایی مناسب می باشد؛ که برخی خصوصیات آن در مقایسه با کمری به مقدار جزیی تغییر کرده است. در انتخاب موتور، موتور فوق العاده ۳٫۵ لیتری ۶ سیلندر جفت شده با یک گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته انتخاب شده است. آریون می تواند با کروز کنترل، صندلی های قابل تنظیم به صورت الکتریکی، لیستی از تجهیزات جانبی قدرت متداول، نمایشگر اطلاعات چند منظوره راننده، استریو مناسب AM،FM ،CD ،MP3، سانروف کشویی یا بازشونده، روکش پارچه ای یا چرمی، یک سیستم ورود بدون کلید (ریموت) فانتزی، کیسه های هوای جلو و پهلو، و چرخ های آلیاژی ارائه شود. همچنین دارای خصوصیات ایمنی داینامیک شامل کنترل ثبات الکترونیکی و ترمزهای ABS می باشد. تویوتا در افتراق کمری معمولی از مدل V6 سریع ، بسیار هوشمند عمل کرده است و برای بهره مندی کسانی که هزینه اضافه تری پرداخت می کنند ، تجهیزات بیشتری ارائه می کند . مدل تورینگ (شامل اتاق و صندوق) در سال ۲۰۱۱ با کیت بدنه (اجزای اضافه شده به خودروی مسابقه یا تقویت شده) پدیدار شد .

به طور نسبی هزینه های جاری پایین برای جذب معقول ما برای خرید خودرو وجود دارد و اجازه بدهید صادقانه بگویم، اگر خودرو برای شما ارزش نیست یا حتی اثر هاله ای خودرویی با اعتبار و پرستیژ را در جلوی خانه یتان تصدیق نمی کنید ، پس خودرویی مانند آریون قطعا مناسب شما می باشد .

مطمئنا ، ده ها هزار نفر از خریداران خودروی آزی نمی توانند اشتباه کرده باشند.

در اصل ، آریون یک کمری V6 به جای خودروی ۴ سیلندر سابق می باشد.

موتور آن در تست انداز گیری ۳٫۵ لیتر و ۲۰۰ کیلو وات قدرت مناسب تولید کرده و همه آریون ها از سیستم انتقال قدرت ۲ دیفرانسیله ۶ سرعته اتوماتیک به صورت قراردادی استفاده  می کنند .

این محدوده با AT-X شروع و به طور مشابه قیمت گذاری شده است ، اما مدل تورینگ SE ، کمی متفاوت تعیین شده است .

پرودیگی مدل بعدی می باشد که توسط محدوده ممتاز پریسارا دنبال شده است.

اما پس از آن ، فروش این خودروها به همان آسانی مدل های قبل نبود و خریداران در حال جستجوی مدلی اسپرتی در یک آریون بودند و مدل پایه نسخه اسپرتی که اسپرتیوو SX6 خوانده می شود و همچنین مدلی با تجهیزات بهترکه ZR6 نام دارد، ارائه گردید.

با این ذهنیت ، می توان فهمید صاحبان شرکت واقعا به دانستن آن چه شما به دنبال آن هستید زمانی که در حال مذاکره برای اطمینان از این که هزینه غیرعادی بالایی برای خودروی مدل پایه نمی پردازید، توجه دارند. ما هم همچنین مراقب اجاره سابق یا ناوگان سابق خودروها خواهیم بود.

اعتبار نام تجاری تویاتا ، خودروهای این شرکت را در سیستم ناوبری محبوب کرده است، گر چه منصفانه است بگوییم که به علت گران بودن آریون تا حد زیادی سبب چشم پوشی سازمان هایی شده است ، که گرایش به تمرکز بر روی خودروهای نسخه کمری ارزان تر ، ساده تر و ۴ سیلندر دارند.

با این حال ، ما سعی خواهیم کرد تا جایی که ممکن است اطلاعاتی کافی درباره خودرو ثبت شده مالکان قبلی بیابیم .

پس ، آن چه که احتمالا درمورد یک آریون موجب دردسر است چیست؟

نه پاسخ طولانی نیست ، بسیار کوتاه است ، دقیقا مثل هر وسیله مکانیکی دیگری ، عدم تعمیر و نگهداری پیشگیرانه تاثیراتی خواهد داشت حتی اگر ، در مورد آریون باشد و احتمالا بیشترین اثر خود را در دراز مدت نشان می دهد .

و احتمالا درگیری مالک خودروی دست دوم آریون، اتفاق افتادن اثراتی است که در دراز مدت احتمال وقوع آن می رود. پس واقعا نیاز است در مورد مثالی خاص که مورد توجه بوده است، بیشتر بدانید .

با کتاب راهنمای خدمات شروع کنید.

آیا این کتاب به روز می باشد؟ آیا دارای نشانی از یک نمایندگی یا کارگاه واجد شرایط برای کار بر روی این موضوعات را می باشد؟

پس از آن ، زمان آن است که چیزهایی که می توانید خودتان ببینید را بررسی نمایید.

روغن روی میله اندازه گیری (گیج) را چک کنید . آیا آن تمیز و شفاف است و بین علامت بالا و پایین قرار دارد ؟ اگر این طور نیست ، این خودرویی است که از بهترین ها در مورد آن غفلت شده و احتمالا با یک موتور دارای مشکلات روبرو هستید .

این خودرو می گوید ، این اوریون V6 تمایلی برای سوزاندن روغن ندارد ، اما همیشه استثناهایی وجود دارند .

در حالتی که موتور سرد است ، درب رادیاتور را بردارید و رنگ و میزان سطح مایع سرد کننده را چک کنید.

باز هم ، سطح پایین مایع، عدم نگهداری اولیه را هشدار می دهد ، در حالی که ضخامت تفاله صابون مانند درون درب رادیاتور، می تواند یک سر واشر باد کرده را نشان دهد و یا حتی بدتر . البته باز هم ، در اوریون بسیار بعید است ، اما شما که نمی خواهید فردی بدشانس باشید ، درست است ؟

در مورد یک اوریون مجهز به میله یدک کش هم کمی محتاط باشید .

جانمایی دو دیفرانسیله تویوتا بدین معناست که برای بکسل بارهای بزرگ واقعا مناسب نیست .

حیاط پشتی فروشندگان را چک کنید . اگر جعبه کوچک تریلر (یدک کش) پشت انبار باغ وجود دارد ، شرایط خوب است ، اما اگر یک کارناوال عظیم یا قایق ماهیگیری ۶ متری در کمین وجود دارد ، این خودرویی که شما در حال تماشای آن هستید احتمالا زندگی سختی داشته است.

به همین علت اوریون به مخالفان پایان بازار خودرو درخواست داده که یکی از مشکلات خرید خودروی دست دوم این است که احتمالا مالک قبلی به طور آگاهانه زمانی که آن برای تعویض قطعات یدکی اقدام می کرده ، هزینه کمتری را صرف نموده است.

یک مثال کلاسیک ، خودروی اوریون ۶۰ هزار کیلومتر طی کرده است و حالا یک خرید دست دوم بزرگ به شمار می رود گذشته از این حقیقت که لاستیک های تعویضی نصب شده توسط مالک اصلی زباله ای بیش نیست .

وسوسه خرید چیزهایی مانند تایرها به قیمت، به تنهایی یکی از دلایلی است که می تواند بر روی مالکان اوریون تاثیر گذارد کسانی که به آسانی تصور می کنند که تا زمانی که هستند و نفس می کشند ، این کار را انجام خواهند داد .

همین اتفاق برای لنت ترمز و حتی نام تجاری و کیفیت روغن استفاده شده در هر تعویض روغن می افتد.

باز هم ، کتاب راهنمای خدمات باید کمی اطلاعات بیشتری را آشکار نماید، جزئیات مهمی در مورد این که خودرو چگونه نگهداری شده است .

ما تعداد کمی اوریون در طول سال ها دیده ایم که به طور واضح مشخص بوده که متعلق به چه کسی است و رانندگان آن چه کسانی بوده اند ؟ چه خصوصیاتی داشته اند ؟ آیا مخالف پارک چسبیده به خودرو دیگری بوده اند یا نه ؟

گوشه های خودرو را برای ضربه و خراش های کوچک بررسی کنید ، این نوع آسیب ها معمولا توسط دروازه ورودی ، حصارها و مانع ورودی پارکینگ ها ایجاد  می گردد.

یک سپر خراشیده بر روی خودرو تاثیر چندانی نمی گذارد ، اما به طور مثال ، عدسی چراغ عقب ترک برداشته ، یک مورد ضروری برای رانندگی در جاده می باشد.

پوشش ارزان صندلی ها را حذف کنید ، پوشش پشمی چرخ فرمان را بردارید و پوشش روی داشبورد را رها کنید ،  یک خودروی اوریون باید به مجموعه ای مجهز برای سال های متمادی و هزاران کیلومتر رانندگی بی دردسر تنظیم شود.

و اگر این خودرو موضوع بحث شماست ، (در صورت وجود ) انتخاب های بهتری وجود دارد.

نکات مثبت تویوتا آریون

تویوتا آریون خودرویی کاملا قدرتمند – کیفیت بالای ساخت –

نکات منفی تویوتا آریون

طراحی بسیار ساده – امکانات رفاهی پایین –

امنیت

آریون با ۵ ستاره ایمنی از اروپا ایمنی بالایی مانند سایر خودروهای شرکت تویوتا برخوردار است.

نقد کارشناسان

اگر ظاهر خودور تویوتا آریون۲۰۰۹ و امکانات رفاهی آن  خیلی برایتان اهمییت ندارد و فقط به دنبال داشتن خودرویی بی دردسر و قدرتمند میگردید در خرید این نسل  تویوتا آریون شک نکنید

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *