سایت خبری خودرو 20

معرفی کلی لکسوس IS 2014-2015

معرفی کلی لکسوس IS 2014-2015

نسل جدید لکسوس IS 250 با چهری ای کاملا متفاوت به بازر آمده است. نمای خارجی ، طراحی داخلی ، افزایش فضای صندلی های عقبی و حجم صندوق ، بهبود سیستم های تعلیق فرمان و تجهیزات ایمنی از جمله تغییرات لکسوس جدید است. با این همه پیشرفت بخشی که تغییر قابل توجهی در آن نداشته موتور و انتقال قدرت این تازه وارد است.

 ابتدای سال ۲۰۱۳ لکسوس نسل سوم سری IS که سری سدان کوچک و اسپورت و جوان پسند این کمپانی بوده و  در  رده و رقابت با  سری C  بنز و سری ۳  ب ام و می باشد  با کد XE30در نمایشگاه اتو شو آمریکا و شانگهای اتو ۲۰۱۳ با الهام از زبان طراحی جدید لکسوس معرفی نمود. طراحی اصلی این اتومبیل توسط ماساناری ساکای و مدل F Sport ان توسط یوکی ایزوگاری ساخته و پرداخته شده که در اواسط سال ۲۰۱۳ با  مدلهای  بنزینیIS250  و IS350 به بازارهای جهانی ارائه و همچنین مدل هیبرید IS300h در اروپا و ژاپن و تعدادی کشورها بصورت سفارشی  در معرض فروش قرار گرفت.

 لکسوس جهت هر چه اسپورت و خشن نمودن این خودرو کیت معروف F Sport را نیز برای این سری پیش بینی نموده بود که شامل نصب اسپویلر جلو و عقب و کناری و دیفیوزر عقب و رینگهای اسپرت ۱۹  اینچی و سیستم فنربندی اسپورت جهت تغییرات بیرونی و استفاده از فیبر کربن در طراحی  و تریم داخلی و همچنین صندلی های جهت اعمال تغیرات داخلی می باشد.

 لکسوس همچنین در نسل سوم سری IS با اضافه نمودن ۶ سانتی متری به طول خودرو و اضافه نمودن ۷ سانتی متر به فاصله بین دو محور توانست فضای پای بیشتری را برای سرنشینان عقب و فضای صندوق عقب بزرگتری را برای نسل جدید نسبت  به نسل قبلی که از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ تولید گشته بود و  مورد شکایت مالکان این سری بود ایجاد و این کمبود فضا ها  تا حد زیادی بهبود ببخشد.

 لکسوس همچنین استفاده از موتور ۶ سیلندر ۳ لیتری با قدرت خروجی ۲۳۰ hp – گشتاور ۳۰۰ nm / 0440 rpm مدلIS300  که مخصوص بازارهای آسیایی بوده و بین سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ در دو نمونه سدان ۴ درب و کروکی ۲ درب به داخل کشور نیز وارد شده را نیز بدلیل عدم استفاده از سیستم تزریق سوخت مستقیم ( دایرکت اینجکشن ) کنار گذاشته و جهت نسل سوم خود از  دو موتور ۶ سیلندر ۲٫۵ لیتری با قدرت خروجی ۲۰۵ hp – گشتاور ۲۵۲ nm /  ۴۸۰۰rpm  و ۶ سیلندر ۳٫۵ لیتری با قدرت خروجی ۳۰۶ hp – ۳۷۵nm  / ۴۸۰۰ rpm بکار گرفت.

بدلیل همزمانی ممنوعیت ورود خودرو با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی با معرفی نسل جدید  متاسفانه نمونه قوی تر این نسل  یعنی IS350 که دارای موتور ۳٫۵ لیتری بود اجازه ورود به کشور را نیافته و تنها مدل IS250 در دو مدل معمولی و F Sport به داخل کشور راه یافت. . علی الرغم بهبود طراحی و ظاهر اسپرت و جداب و کابین لوکس این نسل که بهترین متریال چرمی و پلاستیکی و چوبی برابر با استاندارد برند لکسوس در آن استفاده شده ، بدلیل قیمت عرضه اولیه بالای ۲۵۰ میلیون تومانی در مدل معمولی و ۲۷۰ -۲۸۰ میلیون تومانی همراه با کیت F Sport بدلیل وجود رقبای قدرتمند باواریایی و اشتوتگارتی یعنی ب او و سری ۳ و بنز سری C استقبال چندانی از آن  در داخل کشور از نسل جدید IS لکسوس نگردید.

 طراحی بیرونی و داخلی

 لکسوس IS250 نسل جدید از زبان طراحی جدید لکسوس بهره گرفته و با توجه به ماهیت سدان  اسپورت و کوچک ، طراحی ظاهری آن را شبیه به کوسه ای نموده از آب دریا خارج شده و در خیابانها قصد تردد و عرضه اندام دارد. چراغهای باریک جلو  در دو مدل تک لنز در مدل ساده و دو لنز در مدل F Sport همراه  با چراغ دید در روز آن بصورت نمایی از لوگوی Nike در زیر آن قرارگرفته چهره ای خشمگین به این کوسه داده است. جلو پنجره عظیم و توری مانند آن که در حال حاضر امضا برند لکسوس در تمامی مدلهای جدید آن شده و به هر چه زیبا و اسپرت شدن ان کمک فراوانی نموده است آماده بلعیدن آنچه در سر راه آن می باشد هست. همانند بدن کوسه خطوط طراحی این خودرو نیز بصورت منحنی از نمای جلوی خشن و جدی آن شروع شده و به نمای عقب آن که از خطوط شکسته باله همانند بال کوسه الهام گرفته ،  ختم میگردد. در نمای عقب خودرو در مقایسه با طراحی جلو و جانبی آن بنظر میرسد طراح دچار سکته مغزی شده و تنها فرم چراغهای عقب  نسل قبل را به فرم  باریک و  سمت پایین  دراورده و همراه با یک سپرت باد کرده عضلانی کار خودش را به پایان برده است. در واقع در نمای عقب آن هیچ چیز خشن و جدی و هیجان انگیزی در مقایسه با نمای جلو و یا کناری آن مشاهده نمیگردد.

 در داخل نیز در مقایسه با نسل قبل طراحی دچار تحول زیادی شده و با اضافه شدن ابعاد خودرو فضای بزرگتری مشاده میگردد. لکسوس در این مدل هم از  بهترین متریال چرم و پلاستیک و چوب را جهت لوکس نمودن داخل اتاق استفاده نموده و به همراه آپشن های فراوان محیطی جذاب و زیبا و هیجانی را مهیان نموده است.

 همانطور که گفته شد جهت جدی و خشن تر شدن  اسپرتی شدن نمای بیرونی و  داخلی خودرو چنانچه سر کیسه را شل نمایید میتوانید مدل همراه با کیت F Sport  که مشابه کیت M در ب ام و و AMG در بنز می باشد را خریداری کرده و چهره خشن تر بوجود امده بوسیله اسپویلرها و دیفویزو رینگ ۱۹ اینچ نصب شده و سیستم تعلیق اسپرت، لنت ترمزهای به روز شده، رکاب‌هایی از جنس استیل زنگ‌نزن، صندلی‌های اسپرت جلو به همراه گرم‌کن، پدال‌های آلومینیومی، تودوزی سقف به رنگ مشکی، تودوزی چرمی سوراخ‌دار، پشت آمپر اسپرت و استفاده از فیبر کربن در جای جای تریم داخلی لذت ببرید.

  مشخصات فنی

 مدل وارد شده به ایران دارای یک موتور تزریق مستقیم ۶ سیلندر با حجم دقیق ۲۴۹۴ سی سی با توانایی تولید قدرت ۲۰۴ اسب بخاری و گشتاور ۲۵۲ نیوتن متر در ۴۸۰۰ دور در دقیقه  بوده که قادر است سرعت ۰ – ۱۰۰ آن ۷٫۵ ثانیه بوده که با توجه به وزن ۱۶۰۰ کیلو گرمی آن معمولی می باشد . در مقایسه با بنز c200  و c250 بدلیل استفاده از موتور ۶ سیلندر در مقابل موتور ۴ سیلندر تک توربو  از نرمی و صدای کم و قدرت  برتری برخوردار بوده ولی در مقایسه با ب ام و سری ۳ مدل ۳۲۸ که از یک موتور ۲ لیتری تویین توربو ۲۴۵ اسب بخاری برخوردار است حرفی برای گفتن ندارد بنابراین چنانچه قصد درگ یا کورس با ب ام و سری ۳ را دارید ابتدا نگاهی به پشت آن انداخته اگر مدل ۳۲۰ با موتور ۱۸۸ اسبی بود اقدام به اینکار نمایید.

  گیربکس مورد استفاده در این خودرو یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک متعلق به نسل قبل بوده که در نسخه ۳٫۵ لیتری از یک گیربکس ۸ سرعته  بهره گرفته شده است. لازم به ذکر است از ابتدای سال ۲۰۱۶ تولید سری IS با موتور ۲٫۵ لیتری متوقف شده و مدل IS 200t با موتور ۴ سیلندر توربو شارژ ۲۳۵ اسب بخار – گشتاور ۳۵۰ نیوتن متر همراه با گیربکس ۸ دنده اتوماتیک جایگزین آن گردید.

کیفیت سواری و رانندگی

لکسوس IS 250 در زمینه کیفیت سواری جای هیچ بحثی باقی نمی‌گذارد ولی از آن‌جایی که به سیستم تعلیق اسپرت مجهز است در مسیرهای ناهموار جاده ها و خیابان های ایران سواری خشکی دارد. در مجموع می‌توان گفت این خودرو برای آمد و رفت‌های روزمره مناسب است و به لطف برخورداری از فاصله محورهای زیاد و عایق بندی خوب هنگام رانندگی در بزرگراه ها سواری آرام و بی صدایی داشته و در عبور از جاده‌های پر پیچ و خم، فرمان لکسوس IS 250 بسیار دقیق عمل کرده و. هندلینگ بسیار عالی است ولی میزان چسبندگی به آن اندازه‌ای نیست تا این خودرو را در صدر جدول خودروهای این کلاس همانند بنز و ب ام و  قرار بدهد، عملکرد مدل مجهز به کیت F Sport نیز به اندازه‌ای که از آن انتظار می‌رود نیست و بیشتر چهره ای خشن و جدی و اسپورت را به این خودرو میدهد مگر آنکه از موتور وحشی و قدرتمند ۳٫۵ لیتری در این مدل استفاده گردد که بسیاری از پارامترها را میتواند به نفع شما تغییر دهد.

 در حال حاضر قیمت دست دوم این خودرو در مدل های ۲۰۱۴ – ۲۰۱۵ بین ۲۳۰- ۲۸۰ میلیون تومان بسته به مقدار کارکرد و رنگ شدگی و دارا بودن گارانتی ۵ ساله ایرتویا و کیت F Sportمتغییر بوده که در این رنج قیمت تنوع زیادی جهت خرید خودرو صفر کیلومتر و یا کارکرده لوکس همانند بنز و ب ام و نیز وجود دارد.

 با توجه به از رده خارج شده موتور و گیربکس مورد استفاده و همچنین عدم تداوم ورود مدلهای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ با موتور ۲ لیتری توربو شارژر حتی با وجود برخورداری از سطخ کیفیت عالی و فنی لکسوس این مدل و نسل قبلی آن از بازار خرید و فروش مناسبی برخوردار نبوده و خرید آن  ریسک بزرگی دارد .

نکات مثبت لکسوس IS

طراحی مدرن – کابین لوکس و جادار – فرمان پذیری – امکانات و تجهیزات کافی.

نکات منفی لکسوس IS

آپشن های گرانقیمت – عماکرد ضعیف پیشرانه در گشتاورهای پایین – مصرف بالای سوخت – گیربکس ۶ سرعته قدیمی – فرمان پذیری ضعیف تر لکسوس IS 250 در مقایسه با رقبا.

امنیت

۵ ستاره ایمنی لکسوس IS 250 از اروپا نشان دهنده ایمنی بالای این خودرو می باشد.

نقد کارشناسان

لکسوس خودریی مناسب برای جوانان با چهره ای تهاجمی است. در واقع اگر از پس هزینه های آن بربیایید، لکسوس IS 250 گزینه ای مناسب است؛  البته اگر نخواهید به سمت گزینه های کارکرده آلمانی بروید. چون در انجا انتخاب های جذاب تری پیش روی شما قرار خواهد گرفت .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *