سایت خبری خودرو 20

معرفی کلی چری تیگو۷ ۱۳۹۶

معرفی کلی چری تیگو۷ ۱۳۹۶

پرچمدار شاسی بلندهای چری در ایران مدت کوتاهی است که با نام تیگو ۷ رونمایی شده است؛ این ماشین در واقع برادر بزرگ تر چری تیگو ۵ است. از نظر طراحی چری تیگو ۷ یک کپی کاری واضح از ماشین های کره ای به خصوص کیا اسپرتیج است. اگر کمی دقت کنیم این شباهت ها به شدت آشکار است و  طراحی این ماشین دسترنج جیمز هوپ انگلیسی است. چری تیگو ۷ برترین ماشین شاسی بلند چری است. از نظر ابعاد که به این ماشین دقت میکنیم، چری تیگو ۷ بزرگ تر از بقیه میباشد. از نظر آپشن در داخل کابین چری تیگو ۷ هر آنچه که نیاز یک ماشین در این کلاس است را میتوانید بیابید و از نظر متریال هم چری تیگو ۷ نسبت به دیگر ماشین های چینی کیفیت قابل قبولی دارد. اما هنوز هم با ماشین های روز دنیا تفاوت دارد و از نظر طراحی کابین هم چری تیگو ۷ یک ماشین ساده است که سعی شده است تا از نظر ارگونومی در سطح بالایی باشد. از نظر فنی چری تیگو ۷ با دو نوع پیشرانه عرضه میشود که نوع اول تنفس طبیعی است و با ماشین چری تیگو ۵ مشترک است و نوع دوم هم یک پیشرانه ۱٫۵ لیتری توربو است که درست مانند اکثریت ماشین های چینی ، چری تیگو ۷ هم در بخش فنی با توجه به ابعاد و بدنه ماشین با ضعف مواجه است؛ اما باید این ماشین به بازار بیاید تا ببینیم تا چه حد از نظر فنی هماهنگ و قابل اطمینان است. در کل با توجه به قیمت احتمالی که مدیران خودرو گفته است، عرضه این ماشین یک ریسک بزرگ محسوب میشود و باید ببینیم عکس العمل مردم چگونه خواهد بود.

چری تیگو۷ جدید ترین پرچمدار شرکت چری در ایران است که خیالات عجیبی در سر دارد! گویا قیمتی که شرکت مدیران خودرو برای چری تیگو۷ درنظر گرفته مبلغی بالای ۱۳۰ میلیون تومان است که اگر حقیقت داشته باشد، خیلی نمی توان به فروش چری تیگو۷  خوشبین بود. در گذشته بازار خودروی ایران تجربه ناموفق محصولات گران قیمت چینی مانند MG را داشته و با عدم استقبال از طرف خریداران مواجه شده است. باید منتظر باشیم و ببینیم که بازار خودروی ایران به چری تیگو۷  چه واکنشی نشان خواهد داد وآیا از حضورچری تیگو۷در این بازه قیمتی استقبال میکند یا خیر .

نکات مثبت چری تیگو۷

لیست کامل آپشن ، طراحی قابل قبول .

نکات منفی چری تیگو۷

 پیشرانه ضعیف با توجه به ابعاد و وزن خودرو ، طراحی کاملا کپی کاری شده ، قیمت بالا ، کیفیت پایین ساخت .شاید عملکرد متوسط سیستم ترمز و خشکی سیستم تعلیق بارزترین نکات منفی است که می توان به تیگو ۷ نسبت داد.

امنیت

۵ ستاره ایمنی از CNCAP چین.

نقد کارشناسان

چری تیگو۷ با این قیمت ۱۳۰ میلیونی کار بسیار سختی در بازار ایران خواهد داشت. چری تیگو۷ اگر قیمتی در حدود ۱۱۰ میلیون و حتی پایین تر داشت می توانست به فروشش خوشبین بود. ولی با این قیمت و رقبای سرسخت بعید است بتواند به فروش خوبی دست یابد . تجربه نشان داده است که بازار خودروی ایران استقبالی از خودروهای گران قیمت چینی نمیکند و بیشترین فروش خودروهای چینی در بازه قیمتی ۵۰ تا ۹۰ میلیون میباشد، و اگر فردی قصد خرید خودرو بالای ۱۰۰ میلیون تومان داشته باشد، اختمال بسیار کمی دارد که به سمت خرید خودروهای چینی برود و معمولا این گونه خودروها از بازار دست دوم ضعیف و افت قیمت بالایی برخورداد می باشند. پیشنهاد ماشین ۳ به شما در این بازه قیمتی خرید نیسان جوک ، کیا اسپورتیج ۲۰۱۳ و کیا اپتیما ۲۰۱۴ میباشد که به مراتب گزینه های جذاب تر و قابل اعتماد تری نسبت به چری تیگو۷ می باشند .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *