سایت خبری خودرو 20

معرفی کلی کیا اپتیما ۲۰۱۲-۲۰۱۵

معرفی کلی کیا اپتیما ۲۰۱۲-۲۰۱۵

طراحی بیرونی اپتیما کیا خصوصا در قسمت جلو، چنگی به دل نمی‏زد. طراحی داخلی آن ساده و ارگونومی خوبی دارد. موتور اپتیما از نظر قدرت از رقیب اصلی خود یعنی سوناتا قوی‏تر است. داینامیک رانندگی در اپتیما به علت دمیده شدن روح اسپرت در یک سدان متوسط  کمی خشک به نظر می‏رسد. آپشن‏ها همانند برادر بزرگ تر خود متنوع و در نوع خود بی نظیر است اما کیفیت ساخت خودرو به اندازه ظاهر جذاب این ماشین خیلی بالا نیست . مالکان اپتیما به طور کلی از این خودرو رضایت دارند ولی مهمترین ایراد کیا ایتیما را جلو بندی ضعیف آن میدانند .

نکات مثبت کیا اپتیما

نکات مثبت کیا اپتیما ۲۰۱۲

ارگونومی خوب کابین ، آپشن های متنوع ، خوب و کامل ، ظاهری زیبا و جذاب ، مصرف سوخت بسیار اقتصادی ، قیمت پایین نسبت به رقبا

نکات منفی کیا اپتیما

نکات منفی کیا اپتیما ۲۰۱۲

 کیفیت نه چندان بالای ادوات داخلی نسبت به دیگر محصولات شرکت کیا ، جلو بندی ضعیف ، به سر وصدا افتادن اتاق ماشین در بلند مدت

امنیت

نسل سوم ” اپتیما ” که حاصل زحمات پیتر شرایر می باشد به کلی طراحی اش متحول شده و حاصل کارش در کل جذاب می باشد اما طراحی در قسمت جلو چنگی به دل نمی زند. این زیبای بی کیفیت از موسسه NHTSA 5 ستاره ایمنی دریافت کرده است.

نقد کارشناسان

اپتیمای نسل جدید به دلیل ظاهری جذاب به فروش خوبی دست پیدا کرد ولی ای کاش یه اندازه ظاهر جذابش کیفیت بالا تری داشت . اپتیما در سال ۲۱۰۲ فروش بسیار خوبی را در ایران تجربه کرد و در چند سال گذشته به دلیل ظاهر جذابش همیشه بازار خرید وفروش مناسبی داشته است . کیا اپتیما کارکرده در این بازه قیمتی یکی از گزینه های مناسب بازار خودروی ایران به حساب می آید . نکته ای که قبل از خرید اپتیما نسل قبلی باید به آن توجه کنید آن است که قبل از خرید ماشین حتما جلوبندی آن را به صورت کامل چک کنید .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *