سایت خبری خودرو 20

معرفی کلی کیا سورنتو ۲۰۱۶-۲۰۱۷

معرفی کلی کیا سورنتو ۲۰۱۶-۲۰۱۷

کیا سورنتو۲۰۱۷: سورنتوی نسل جدید از لحاظ ظاهری تغییرات زیادی پیدا کرده، همچنین از نظرامکانات رفاهی وضعییت بسیار مناسبی دارد ، سورنتوی نسل جدید با ورودش به بازار خودرروی ایران با استقبال بالایی همراه شده ولی قیمت بالای آن ذهن مشتریان ایرانی را به سمت خرید ماشین های ژاپنی سوق میدهد.

 اطلاعات بیشتری درمورد خودروی سورنتوی کیای ۲۰۱۶

 خلاصه

 سورنتوی کیای ۲۰۱۶ ، برای این خانواده کراس اوور یک طراحی مجدد کامل را ارائه می دهد، که رشدی هم به صورت عینی و به صورت ظاهری در آن ملاحظه می نمایید. این خودرو دربیشتر ابعاد بزرگ بوده و فضا برای سرنشینان (خصوصا افزایش فضا در ردیف سوم) افزایش یافته است، و این در حالی است که، به استایل و شکل پیچیده و پیشرفته ، رفتار رانندگی و تزئینات داخلی خود می بالد. در نتیجه ،آن چه سابقا به عنوان یک خودروی بزرگ و جادار و جایگزینی برای شاسی بلندهای کامپکت بود حال یک خودروی کوچک ، با سنگینی کمتر جایگزینی برای تعدادی از خودروهای سه ردیفه بزرگ تر در این بخش می باشد.

 معرفی این خودرو

 سورنتو کیا ۲۰۱۶ یک شاسی بلند سایز متوسط می باشد که در دو نوع ۵ و ۷ سرنشین عرضه می گردد و به همان خوبی در ۵ مدل و ورژن پیکربندی شده است: L ، Lx ، EX ، SX و SX-L. موتور پایه با ظرفیت ۲٫۴ لیتر، ۴ سیلندر، به صورت استاندارد در مدل های L و LX قرار داده شده است. موتور ۳٫۳ لیتر V6 به صورت انتخابی در LX و به صورت استاندارد در SX و یکی از دو موتور موجود در مدل های EX و SX-L می باشد. موتور موجود دیگر، موتور جدید ۲ لیترتوربو شارژ ۴ سیلندر می باشد.  توجه داشته باشید که همه سورنتو های مجهز V6 با ۷ سرنشین عرضه می شوند، در حالی که همه سورنتوهای توربو و پایه L 5 سرنشین هستند. خودروی ۴ سیلندر LX هم می تواند در این دسته قرار گیرد. سیستم انتقال قدرت دو دیفرانسیله در تمام مدل ها قرار گرفته است و حتی مدل بسیار ساده و پایه نیز با امکانات زیادی عرضه می گردد.

 میزان بزرگی سورنتو

 از بسیاری جهات ، نسل قبل سورنتو می توانست به عنوان جایگزینی کمی بزرگ تر برای شاسی بلندهای کامپکت مانند تویوتا RAV4 در نظر گرفته شود. برای سال ۲۰۱۶ ، سورنتو حرکت رو به رشدی در جهان داشته است واکنون می تواند در بسیاری جهات به عنوان جایگزینی کمی کوچک تر برای کراس اوورهای سه ردیفه بزرگ تر مانند تویوتا هایلندر در نظر گرفته شود. با افزودن ۳ اینچ به فاصله بین دو محورها و به طور کلی طول ، سورنتو ۲۰۱۶ حجم داخلی مناسبی به دست می آورد که آن را به طور واضح به سمت شاسی بلندهایی که کامپکت نامیده می شوند، حرکت می دهد. (در حالی که بیشتر آن ها دیگر کامپکت نیستند).

 در ردیف دوم ۲ اینچ به فضای پا افزوده شده است، در حالی که هنوز هم برای راحتی بیشتر صندلی خم می گردد و برای این که کودکان نزدیک ترشده و جلوتر بیایند به حالت کشویی درمی آید ، همچنین فضای اضافی پا برای کسانی که در ردیف سوم می نشینند، فراهم می کند. همین طور فضایی برای آن دسته از افرادی که ، در مدت زمانی نه چندان دور، بچه هایی چهار گوشه صندلی عقب سورنتو را اشغال خواهند کرد. به لحاظ فنی یک جفت از ۶ فوتر به سمت عقب جفت می شود و سرنشینان به خاطر صندلی های کم  نصب شده با زانوهایشان به طور ناشیانه ای به طرف چانه یشان اشاره می کنند ، اما برای بزرگسالان قد متوسط برای سفرهای کوتاه مناسب و مهمتر این که، کودکان بیشتر راحت خواهند بود. به علاوه ، دریچه های هوا در عقب برای جلوگیری از چیزهایی که موجب خفگی شود وجود دارند.

 پشت آن سومین ردیف تاشو که به دو بخش مساوی تقسیم شده، ۲ فوت مکعب اضافه برای فضای صندوق عقب وجود دارد، که  فضای مفید بیشتری برای یک جفت چمدان کوچک یا چندین کیسه ی موادغذایی ایجاد می کند. تاشدن صندلی به پایین یا انتخاب پیکر بندی برای ۵ نفر سرنشین بازده ۳۸ فوت مکعب دارد، که اساسا با کامپکت های بزرگ تر مانند هوندا CR-V و سایز متوسط ها مانند فورد اج برابری می کند. با همه صندلی های تاشونده ، سورنتو بیشترین فضای صندوق عقب برابر با ۷۳ فوت مکعب فضا را فراهم می کند ، که نسبت به هردو خودروی ذکر شده در بالا بزرگ تر می باشد.

 هم اکنون، هایلندر هنوز هم بلندتر و پهن تر می باشد و به ۱۰ فوت مکعب اضافی از بیشترین فضای صندوق عقب و همچنین به فضای کافی برای قرار دادن کمربند ایمنی صندلی وسط به ردیف سوم آن، برای ظرفیت ۸ سرنشین خود، می بالد. گرچه، فاصله بین هایلندر و سورنتو به طور قابل ملاحظه ای کم می باشد، و برای خانواده هایی که در جستجوی یک خودروی ۳ ردیفه هستند ، قطعا سورنتو باید آیتم مکمل خریدی، در برابرتویوتا کراس اوور بزرگ، که درجه عالی A را از سردبیران ادموندز به دست آورده است، باشد.

 گرچه ابعاد نسل آخر سورنتو با شاسی بلندهای کامپکت متفاوت است، هزینه های طراحی داخلی و کیفیت قطعات پایین نگه داشته شده است. پلاستیک ها سخت بودند ، طراحی نسبتا ساده بود و حتی زمانی که با هر چرم اراسته ای پوشیده شده بود و تا حدامکان و افراطی گرم بود، کابین خودرو هیچ گاه به یک احساس مجلل واقعی نتوانست دست یابد.

 شما می توانید مقصد این خودرو را ملاحظه کنید. سورنتو ۲۰۱۶ ظاهرا حرکت خوب و رو به رشدی در جهان دارد. گرچه ۲۵,۷۹۵ دلار قیمت پایه مدل L و پوسته مدل فول لود SX-L که ما با آن رانندگی کرده ایم ، می باشد. به هر حال درهر سورنتو از مواد نرم لمسی فراوانی با بافت غنی تر در قسمت داشبورد و درها استفاده شده است. مانند افزایش تعداد خودروهای با طراحی مجدد ،اتصال به کار برده شده برای داشبورد برای ایجاد درجه ای از ظرافت، بالا می باشد، در حالی که ۲ تن رنگ زمینه موجود ( که شامل آن ویژگی های با ذوق و سلیقه ی سراسر بخش داشبورد پایین به رنگ خاکستری روشن می شود) ، که محیط متمایز و گرم تری می سازد. سورنتو با بهترین کیفیت در مدل های SX و SX-L ارائه شده است ( که ما با آن ها آن رانندگی کرده ایم ) و از لحاظ و شرایط لوکس بودن هیچ کم و کاستی در مقایسه با دیگر رقبای سر سخت خود ندارد (عنوان بهترین کلاس قطعا برای آن مناسب می باشد) و واقعا فاصله ای با مدل های برند لوکس ندارد.

 می توان دقیقا در مورد طراحی داخلی این خودرو گفت که دیدن کنترل های کاربر پسند بدون ایجاد خدشه در شهرت کیا جالب توجه می باشد. سورنتوی مدل LX و EX با استاندارد ۴٫۳ اینچ صفحه لمسی عرضه می گردد، در حالی که درعکس ها شما صفحه ۸ اینچ می بینید که شامل یک سیستم جهت یابی است و به صورت انتخابی بر روی مدل های EX و به صورت استاندارد بر روی مدل های SX قرار داده شده است. بر اساس تجربیات گذشته با دیگر محصولات کیا ، هر دو به صورت بصری ، با آخرین بهره مندی ویژه از دکمه های بزرگ مجازی استفاده می شوند.

 رانندگی با سورنتو

 استفاده از ساختاری سخت برای سال ۲۰۱۶ و به سازی های متعدد در سیستم تعلیق منجر به راحتی بیشتر ، سواری آرام و پیشرفته شده است. جیب گروند چروکی به عنوان معیاری در کیفیت سواری به وسیله مهندسان کیا نشانه گذاری شده است، و گرچه نمی توان آن را با احساس جیپ سنگین وزن در خرد شدن استحکام جاده تطابق و هم خوانی داد، اما قطعا این احساس کلی را دارد که سورنتو حالا متعلق به بخشی متفاوت با قیمتی بالا می باشد. حتی با چرخ های ۱۹ اینچی انتخابی ، سورنتو یک کاری مناسب در جذب آسفالت ناهموار انجام داده است.

 هر سورنتوی ۲۰۱۶ استانداردی با انتخاب حالت درایور عرضه می گردد ، که نقاط تغییر سیستم انتقال قدرت و تلاش برای حرکت فرمان را به حالت عادی ، حالت اسپرت و حالت تنظیمات Eco (سازگار با محیط زیست) تغییر می دهد. اگرچه ما بیشتر اشتیاق تغییر دنده به پایین و بعد تغییرات به بالا را در حالت اسپرت ملاحظه می کنیم ، گفتن بیش از یک تفاوت در فرمان دشوار است ( این فرآیند در تنظیمات چند حالته فرمان هوندا بیشتر قابل توجه است.) این موضوع بیشتر یک مشاهده است تا بیان یک مشکل ، نظر به این که فرمان سورنتو SX اثبات کرده قطعه ای دقیق، شایسته و ظاهرا بی عیب می باشد.

 به هر حال، مهم است این که توجه داشته باشید، طبق تجربیات ما مدل های SX یک سیستم فرمان متفاوت نسبت به مدل های دیگر دارد، و موتور الکتریکی به دنده فرمان به جای داخل ستون فرمان نصب شده است . به طور معمول این نتایج در بهبود راحتی گردش فرمان موثر است، بنابراین فرمان آن امن و فرض بر این است که SX و SX-L در رانندگی نسبت به مدل های پایین ترشان بهتر خواهند بود.

 به طور کلی سیستم فرمان پذیری و هندلینگ آن قابل اطیمنان می باشد ، و ابعاد کوچک کیا و میدان دید قابل تحسین آن احساس سنگینی کم تری در رانندگی نسبت به گراند چروکی یا هایلندر دارد. در حرکت بر روی سطوح مختلف ، داخل خودرو به طور موثر و چشم گیر ساکت و آرام باقی می ماند (به عنوان نکته ای در رقابت با شاسی بلند های لوکس و تجملی). قابلیت ترمز این خودرو نیز قابل تحسین می باشد، ایستادن خودرو با سرعت ۶۰ مایل در ساعت در فاصله کوتاه ۱۱۸ فوت اتفاق می افتد در حالی  که خودرو خیلی ارام و قابل کنترل باقی می ماند.

نکات مثبت کیا سورنتو

طراحی جدید – رابط کابری خوب – فضای داخلی جادار – امکانات رفاهی بالا

نکات منفی کیا سورنتو

 قابلیت آفرود ضعیف – مصرف سوخت نسبتا زیاد – پاسخ کند فرمان به عکس العمل راننده – دید عقب نا مطلوب – قیمت بالا

امنیت

سورنتوی کیا نسل جدید با ۵ ستاره ایمنی از  اروپا از لحاظ ایمنی شرایط مناسبی دارد

نقد کارشناسان

سورنتو نسل جدید یک سر و گردن از تمامی محصولات کیا در ایران بالاتر است و با انبوهی از آپشن های به روز خودرواز مشتریان دلربایی می کند و تنها نکته منفی آن قیمت بالای آن در ایران است که با این مبلغ می توانید ماشین های رقبای ژاپنی سورنتو را خریداری کنید در این بازه قیمتی هوندا CRV ، تویوتا RAv4 وبه تازگی نیسان ایکس تریل از جذاب ترین گزینه های بازار خودروی ایران می باشند . اگربا کره ای بودن کیا سورنتو مشکلی ندارید ما سورنتو نسل جدید را از لحاظ فنی کاملا تایید میکنیم .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *