سایت خبری خودرو 20

نحوه عملکرد سیستم اتو هلد

نحوه عملکرد سیستم اتو هلد

 

 نحوه عملکرد سیستم اتو هلد

سیستم Auto Hold به عنوان آپشنی جهت جلوگیری از فرسوده شدن موتور خودرو و صرفه جویی در مصرف سوخت و همچنین احساس راحتی بیشتر برای راننده طراحی شده و البته کاربرد این سسیستم بیشتر در مواقع ترافیک می باشد.

در حقیقت اتو هلد ، سیستمی است که راننده را از گرفتن و رها کردن‌ های مداوم ترمز‌ در ترافیک و… آسوده می کند، همچنین این سیستم از حرکت ناخواسته خودرو در سرازیری‌ ها‌ نیز جلوگیری به عمل می آورد.

بعنوان مثال هنگامی که خودرو در شیب تندی قرار دارد، تا شما بخواهید شروع به حرکت کنید یعنی ترمز دستی را رها کنید یا پا از روی ترمز بردارید و پای خود را روی گاز خودرو بگذارید و اقدام به گاز دادن نمایید، خودرو مقداری به عقب می ‌رود یا در خودروهای دنده دستی اگر عکس‌ العمل شما در نیم کلاچ کردن ضعیف باشد و زمان بیشتری را صرف این کار نماید، خودرو مقداری به عقب می ‌رود که چنانچه خودرویی پشت سر شما با فاصله اندک  توقف کرده باشد و یا عابری پشت سر در حال عبور باشد، در این صورت با عقب رفتن خودرو، موجب ایجاد حادثه و خسارت جانی و مالی می گردد.

.

گفتنی است در ترافیک‌ های طولانی مدت ، پای راننده باید دائماً بر روی پدال ترمز باشد، از این رو کاربرد سیستم اتو هلد می تواند بسیار پرکابرد و مفید واقع شود.

در خودروهای دنده دستی ، راننده باید پس هر بار راه افتادن، عمل نیم کلاچ را انجام دهد و نیز هنگامی‌ که خودرو متوقف است پای خود را بر روی پدال ترمز قرار دهد تا خودرو حرکت اضافی نداشته باشد. البته در توقف های طولاتی مدت می توان از ترمز دستی استفاده کرد.

همچنین این موضوع در خصوص خودروهای مجهز به دنده اتومات نیز وجود دارد، بدین صورت که راننده یا باید دسته ‌دنده را در حالت خلاص (حالت N) قرار دهد و پای خود را بر روی پدال ترمز قرار دهد و یا باید دسته‌ دنده را در حالت حرکت (حالت D) قرار دهد و با پدال ترمز خودرو را کنترل نماید ؛ که این موضوع موجب خستگی فرد می گردد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *