سایت خبری خودرو 20

نحوه نگهداری ماشین های با توربو شارژر

نحوه نگهداری ماشین های با توربو شارژر

نحوه نگهداری ماشین های با توربو شارژر

بلافاصله بعد از روشن کردن موتور در خودرو مجهز به سیستم توربو حرکت نکنید و فرصت دهید روغن گرم شود و توربو را روغن کاری کند.

بعد از رانندگی طولانی مدت موتور را بلافاصله خاموش نکنید و صبر کنید موتور حداقل ۲ دقیقه درجا کار کند و خنک شود . قبل از خاموش کردن موتور به هیچ عنوان گاز ندهید.

در هنگام باز بودن لوله هاي مسير هواي توربوشارژ، از روشن کردن موتور جدا خودداري نمایید.

در فصول سرد حداقل ۲ دقیقه موتور را گرم کنید و سپس اقدام به رانندگی نمایید.

در موتورهای توربو از بنزین با اکتان بالا استفاده کنید، اکتان پایین باعث بروز مشکلات عملکردی در موتورهای توربو می شود. در ایران نیز پیشنهاد می شود از بنزین سوپر استفاده شود.

سیستم توربو شارژ طوری طراحی شده است که در شرايط تحت بار با دور موتور بسيار بالا و غير قابل تصور در حدود ۱۲۰ الي ۲۰۰ هزار دور در دقيقه و به عبارتي حدود ۳۰۰۰ دور در ثانيه (با توجه به طراحي) كار مي كند؛ که در این صورت خودرو بهتر است مجهز به سيستم خنك كاري و روان كاري با فشاربالا باشد.

خودورهای مجهز به موتور توربو باید در زمان مشخص شده ، با روغن موتور فول سینتتیک با کیفیت و درجه غلظت مناسب اقلیم رانندگی سرویس شوند، این موضوع ارتباط مستقیم با طول عمر و عملکرد سیستم توربو خودروی شما دارد.

با توجه به حساسيت بالای پره هاي توربوشارژ ، به علت كاركرد در سرعت بسيار بالا، تعويض فيلتر هوا باید در زمان مشخص شده صورت پذیرد. لذا افرادی که در مناطق با گرد و غبار بیش از حد مجاز رانندگی می کنند باید در فواصل زماني كوتاه تری اقدام به تعویض فیلتر هوا نمایند.

در صورتيكه چراغ چك موتور روشن شود، از پيمودن مسافت طولاني خودداري كرده و سريعاً به تعمیرگاه های مجاز مراجعه نمایید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *