سایت خبری خودرو 20

نحوه پولیش کشیدن روی بدنه ماشین

نحوه پولیش کشیدن روی بدنه ماشین

نحوه پولیش کشیدن روی بدنه ماشین

واکس خودرو در دو نوع مایع و چسبی در بازار موجود است. در حالی‌که برخی از آن‌ها واکس طبیعی هستند ولی اکثر آن‌ها از مواد مصنوعی ساخته می‌شوند. واکس چسبی، نوع سنتی واکس خودرو است. این نوع از واکس، لایه‌ای محافظ را بر روی رنگ خودرو قرار می‌دهد و همچنین درخشندگی خودرو را در پی دارد.

این لایه از واکس باعث محافظت رنگ خودرو در برابر برخی عوامل همانند رنگ زدگی می‌شود، علت این امر حرکت آب و عدم ثابت ماندن آن بر روی بدنه خودرو است. واکس، اتومبیل را در برابر اشعه فرابنفش محافظت می‌کند و از تغییر رنگ آن جلوگیری می‌کند.

واکس به علت ایجاد یک لایه در میان رنگ بدنه و عواملی مانند روغن و نمک، زنگ زدگی را به تعویق می‌اندازد. واکس مایع عملکردی همانند واکس چسبی دارد با این تفاوت که لایه ایجاد شده توسط آن، ضخامت کمتری دارد. هر دو نوع واکس باید به یک شیوه بر روی بدنه خودرو استفاده شود.

باید واکس را بر روی سطح بدنه قرار داد و توسط یک پارچه تمیز آن را تا حدی بر روی بدنه مالید تا درخشندگی یکدستی ایجاد شود. واکس باعث درخشندگی بدنه شده و به طور معمول تا چند ماه بر روی بدنه باقی می‌ماند و سپس کارایی خود را از دست می‌دهد.

پولیش چیست؟

پولیش خودرو مایعی بوده که برای حذف خط و خش! و آلودگی از روی سطوح رنگ شده استفاده می‌شود.! این مایع دارای عناصر ساینده است که یک لایه نازک از رنگ بدنه! را بر می‌‌دارد که توسط این کار خط و خش‌ها را از بین می‌برد.! در اکثر پولیش‌ها از واکس نیز استفاده می‌شود که! درخشندگی بدنه خودرو را در پی دارد.

پولیش را می‌توان توسط دست و یا یک! دستگاه پولیش برقی با استفاده از یک پارچه نرم استفاده کرد.! از برخی از دستگاه‌هایی که دوران می‌کند! مانند دریل نیز می‌توان به عنوان دستگاه پولیش استفاده کرد.! اکثر تولیدکنندگان پولیش خودرو توصیه می‌کنند که برای رسیدن به بهترین نتیجه،! چندین بار پولیش را با فشار کم بر روی بدنه خودرو مالید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *