سایت خبری خودرو 20

نشانه های اتلاف انرژی موتور

نشانه های اتلاف انرژی موتور

نشانه های اتلاف انرژی موتور

در ابتدا گریزی می‌زنیم به زمانی که کاربراتور‌ها سلطنت می‌کردند و پمپ‌های سوخت مکانیکی بودند. بیشتر اتلاف انرژی در آن دوران‌ها، مربوط به قفل بخار و مسدود شدن فیلتر سوخت می‌شد. اما با روی کار آمدن مبدل کاتالیست‌ها و انژکتور از اوایل دهه‌ی ۷۰ میلادی، چنین مشکلاتی به طور کامل از یادها رفتند و جای خود را به نوادگانی ناخلف دادند.

ولی با این وجود، بسیاری از قواعد قدیمی همچنان پابرجا هستند. همانطور که بدن شما برای فعالیت و ادامه‌ی حیات به غذا و اکسیژن نیاز دارد، خودرویتان هم از این قاعده مستثنی نیست و نیازمند سوخت و هوایی کافی است.

اگر تمامی دلایل اتلاف انرژی خودروهای امروزی، به چیزهای ساده‌ای چون گرفتگی لوله اگزوز ختم می‌شد، هیچگونه مشکلی وجود نداشت و ما را از تکاپو به جهت تشخیص مشکل بی نیاز می‌کرد. اما مادامی که امکان وقوع مشکلات پنهان و بغرنجی در قلب تپنده خودروی شما وجود داشته باشد، نیاز به تشخیص به موقع آنها وجود دارد؛ چراکه ممکن است در صورتی بی اطلاعی از برخی علایم، این اختلال به قدری حاد شود که دیگر حتی کاری از دست مکانیک شما هم بر نیاید.

۵. بازنده‌ی همیشگی

۵ نشانه‌ی اتلاف انرژی در موتور
اگر حتی با چسباندن پدال گاز به کف هم چیزی جز گرد پای خودروهای دیگر عایدتان نمی‌شود، با اختلال در عملکرد سیستم سوخت رسانی مواجه هستید.

اگر خودروی شما حین فشار دادن پدال گاز، اتلاف! انرژی داشته باشد، به نظر می‌رسد که این سیستم سوخت رسانی شما باشد که از ورود سوخخت بیشتر به موتور جلوگیری می‌کند و درنتیجه نیاز به تعمیر دارد. حال این مشکل می‌تواند نشات گرفته از انسداد انژکتور، شلنگ سوخت (بنزین) و یا پمپ سوخت باشد.

خوشبختانه امکان تعویض شلنگ سوخت توسط !خود شما هم وجود دارد و می‌توانید با کمترین امکانات! موجود هم این کار را انجام دهید. اما سایر موارد کمی !پیچیده‌تر هستند و بهتر است که به یک مکانیک مراجعه! کنید. البته قبل از سال ۲۰۰۶، امکان تعویض آسان! فیلترهای سوخت توسط هرکسی هم وجود داشت ولی بعد! از آن بود که سازندگان تصمیم گرفتند فیلترهای سوخت! را در داخل باک خودرو تعبیه کنند؛ یعنی کاری کاملا! عبث که هیچ تفاوتی هم ایجاد نمی‌کند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *