سایت خبری خودرو 20

نکاتی درباره خرید تایر

نکاتی درباره خرید تایر

نکاتی درباره خرید تایر

۱. درک اصول بنیادی تایر
تایر

می‌توان گفت که تایر، یک محفظه انعطاف‌پذیر از هوای فشرده است که از بار ماشین پشتیبانی می‌کند. تایرهای امروز دارای ۱۹ تا ۲۵ جزء مختلف هستند. این تایرها از داخل به سمت خارج ساخته شده‌اند و قلب هر تایر دارای یک لایه داخلی است که کار آن شکل دادن به تایر است و هوا را در قسمت داخلی خود نگه می‌دارد.

یک تسمه پارچه‌ای در اطراف این قسمت داخلی پیچیده شده‌است و یک مهره در پایین این تسمه پارچه‌ای ‌تعبیه شده که تایر را به چرخ‌ها متصل می‌کند. در سمت چپ هر تایر ماشین مسافرتی و کامیون سبک، یک کد الفبایی و عددی وجود دارد که ابعاد تایر را توصیف می‌کند. در اکثر لاستیک‌ها، این کد با”P” شروع می‌شود و در برخی دیگر ممکن است با “LT”، برای نشان دادن کامیون سبک، شروع شود.

۲. انتخاب تایر درست

مهمترین نکته در هنگام خرید تایر، انتخاب تایری با اندازه صحیح است. در قسمت کناری هر تایر. کدهایی قرار دارد که اندازه تایر و قابلیت‌های آن را بیان می‌کند:
P195 / 60R16 63H M + S
P – نوع تایر
۲۰۵ – عرض تایر در طول لاستیک بر حسب میلیمتر
۶۵ – نسبت ابعاد جانبی در مقابل عرض
R – ساختار شعاعی
۱۵ – قطر لبه بر اساس اینچ
۹۴ – رتبه‌بندی بار تایر
H – رتبه‌بندی سرعت تایر
M + S – تایر مناسب برای رانندگی در تمام فصول
اگر کد تایر به‌جای P با LT شروع شود، یعنی این تایر، تایر مورد استفاده در کامیون‌های سبک وزن می‌باشد. نکته بعدی درجه سرعت تایر است که به کاهش گرما و یا جلوگیری از گرم شدن تایر‌ها مربوط می‌شود. باید گفت که سرعت چرخش تایر از ۹۹ تا ۱۸۶ مایل در ساعت است و رایج ترین نرخ های سرعت، T و H هستند.

۳. محل خرید تایر
تایر

گزینه‌های زیادی برای خرید تایر وجود دارد.! گران‌ترین گزینه، نمایندگی تایر است که هزینه آن دوبرابر خرید تایر! از فروشگاه‌های محلی می‌باشد. در فروشگاه‌های محلی قیمت‌ها معقول‌تر است و مدیر خدمات در انتخاب تایر به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند. یکی دیگر از گزینه‌ها نیز خرده‌فروشان تخفیفی تایر هستند که تایرها را در قیمت عمده از عمده‌فروشان خریداری می‌کنند. روش دیگر، خرید آنلاین تایر است. اگر از یک فروشگاه آنلاین لاستیک خود را خریداری می‌کنید، باید تحقیقات بیشتری انجام دهید تا بفهمید که هزینه خریدن تایر تا زمانی که به‌دست شما می رسد چقدر خواهد بود

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *