سایت خبری خودرو 20

نکاتی برای رانندگی در جاده خاکی

نکاتی برای رانندگی در جاده خاکی

نکاتی برای رانندگی در جاده خاکی

اولین ماشین من یک «Range Rover» بود. اما در طول ۱۱ سالی که ما مدل «۱۹۹۹ ۴.۶L HSE» این ماشین را از خارج یک پمپ‌بنزین در «Old Laym» خریده بودیم؛ آن را در خارج از جاده امتحان نکردیم.

زمانی که من، والدین و برادرم ماه پیش به «اشویل» در «کارولینای شمالی» رفتیم، من هیجان زده شدم که «مدرسه تجربه رانندگی لند روور» را در این شهر امتحان کنم.

۱۴۳۶۴۶۷۲۱۰-syn-pop-1436388970-img-9493a

مدرس ما، «Ben Wotten»،‌ می‌گوید: «ما در اینجا همان چیزی را یاد می‌دهیم که در سه مدرسه دیگر یادخواهید گرفت: شیوه رانندگی در سفر! در مسافرت شما احتمالا هربار برای ۵ یا ۶ ساعت بیرون می‌روید، آن هم در مکان‌هایی که احتمالا دوست ندارید با پای پیاده گشت‌وگذار کنید. پس یک سری تکنیک‌ها وجود دارد که ما استفاده می‌کنیم تا مطمئن شویم که هم ماشین و هم سرنشین آن به سلامت سفر می‌کنند.»

۱. شست‌تان را بیرون از فرمان نگه دارید. «فرمان خودرو با هر دست‌انداز در مسیر تکان می‌خورد. پس مطمئن شوید که شست دست خود را داخل فرمان گیر نمی‌اندازید و آن را مجبور نمی‌کنید که ناگهان حرکت کند و بشکند. پس شست‌تان را بیرون نگه دارید.»

.

۲. دست‌ها در ۹ و ۳ – و ساعت ۱۲ را رد نکنید.! «معمولا سعی می‌کنیم که دستمان را در نزدیکی ساعت! ۹ و ۳ (دوطرف فرمان) نگه داریم. لحظه‌ای که دستتان! را از ساعت ۱۲ (بالای فرمان) عبور می‌دهید، روبروی! ایربگ قرار خواهد گرفت، پس اولین چیزی که! در زمان باز شدن احتمالی کیسه‌های هوا با شما برخورد! می‌کند، مشت خودتان است. پس از ساعت ۱۲ دوری کنید.! این احتمالا کار سختی است، اما مدام به یاد خودتان بیاورید که قرار است یک مشت روی صورت‌تان فرود بیاید!»

۳. مسیرتان را کمی تغییر دهید و به سمت صافی‌های! کوچک برانید. «هر سانتی‌متر در بازی حساب می‌شود.»

۴. آرام برانید. «در آخر مسیر خبری از پرچم‌های! شطرنجی نیست. ما می‌خواهیم به یک مقصد! برسیم و تنها هدفمان نیز همین است.» (۸ کیلومتر در ساعت برای یک! مسیر خارج جاده‌ای به اندازه کافی زیاد است)

درحالی که من داشتم از توصیه‌های بن تبعیت می‌کردم؛! گاس درحال تماشا کردن از صندلی عقب بود. !رد نکردن ساعت ۱۲ به نظر سخت‌تر از چیزی می‌رسید که به نظر می‌آید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *