سایت خبری خودرو 20

نکاتی برای رانندگی در شب

نکاتی برای رانندگی در شب

نکاتی برای رانندگی در شب

تشخیص عمق، تشخیص رنگ‌ها و همینطور دیدن اجسام متحرک در نور کم بسیار سخت است. یک حقیقت را در نظر بگیرید: چراغ‌های معمولی با نور پایین می‌توانند جاده را ۱۶۰ تا ۲۵۰ فیت برای شما روشن کنند و همینطور با نور بالا، ۳۵۰ تا ۵۰۰ فیت در مقابل شما روشن خواهدبود. با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، حدود ۲۰۰ فیت لازم است تا خودرو متوقف شود. پس حتی با نور بالا هم حاشیه اطمینان زیادی وجود ندارد. اما نمی‌توان صبر کرد تا خورشید طلوع کند. در ادامه ۱۰ توصیه برای رانندگی در شب برای شما ارائه شده:

۱- چراغ‌های جلو خودرو را تنظیم کنید

در برخی خودروها، حتی خودروهای جدید، چراغ‌های جلو تنظیم نیستند و گاها زیاد رو به پایین هستند. برای همین ارزش دارد که آن‌ها را تنظیم کنید. اگر می‌خواهید که خودتان این کار را انجام دهید، باتوجه به دستورالعمل‌های موجود در دفترچه خودرو عمل کنید و صبور باشید. گاهی لازم است برای رسیدن به نتیجه مطلوب، چندین بار تلاش کنید. فقط مطمئن شوید که چراغ‌های تنظیم شده، خودروهای سمت مقابل را اذیت نکنند. حتی اگر چراغ‌ها هم تنظیم باشند، ممکن است لکه‌ کوچکی برروی چراغ، باعث عدم کارکرد صحیح آن شود.

بنابراین، هر چند وقت یکبار چراغ‌های خودروی خود را تمیز کنید. اگر خودروی شما قدیمیست و چراغ‌های آن پلاستیکی هستند، پس از مدتی زرد و کدر می‌شوند. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که پولیش مخصوص آن را تهیه کرده و از آن برای براق سازی مجدد چراغ‌ها، استفاده کنید. در آخر هم چک کنید که چراغ‌ها همانند گذشته نور کافی تولید می‌کنند.

۲- نور چراغ‌های داخل خودرو و پنل را کم کنید

قطعا کارخانه سازنده خودرو، پیچ تنظیم نور چراغ‌های! داخلی را برای هدفی قرار داده است! اگر در حین! رانندگی در شب، نور چراغ‌های پنل را در حداکثر مقدار !خود قرار دهید، دید شما از بیرون خودرو کاهش پیداخواهد! کرد. راننده‌های مسابقه، رانندگی در شب! را بسیار جدی می‌گیرند و برای جلوگیری از خیرگی چشم !به پنل، از یک ورق سیاه برروی پنل استفاده می‌کنند.! همینطور چراغ نقشه خودرو را هم روشن نگذارید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *