سایت خبری خودرو 20

نکاتی برای صرفه جویی در مصرف سوخت

نکاتی برای صرفه جویی در مصرف سوخت

نکاتی برای صرفه جویی در مصرف سوخت

شاید مردم پول خوبی بابت خودروهای جدید پرداخت کنند و آنها را بخرند؛ اما این موضوع لزوما به معنای دانش و ظرفیت کافی خریدارن برای نگهداری خودروهای جدید نیست. اکثر رانندگان به درستی از خودروهایشان نگهداری نمی‌کنند. آنها از قیمت سوخت و ضعف اقتصادی کشور صحبت می‌کنند؛ اما حاضر به بهبود وضعیت فنی خودروهایشان برای جلوگیری از مصرف سوخت بیشتر نیستند!

مردمی مانند آمریکایی‌ها به سلامت خودروی خود اهمیت ویژه‌ای می‌دهند و برای هر قطره‌ از سوخت خودروهایشان، ارزش قائل هستند. شاید ما نتوانیم به اندازه آمریکایی‌ها در مدیریت مصرف سوخت و صرفه‌جویی آن کوشا باشیم؛ اما دانستن ترفندهایی که مردم آمریکا برای کاهش مصرف سوخت استفاده می‌کنند، برای ما فواید بسیاری خواهد داشت.

بنابر این اجازه دهید که شما را تبدیل به یک انسان زرنگ در پمپ بنزین کنیم! در ادامه نکاتی را بیان می‌کنیم که اکثر مردم از آنها بی‌خبر هستند. رعایت این نکات باعث کاهش مصرف سوخت و پر نگاه داشتن کیف پول شما خواهد شد! با چرخان همراه باشید…

۱- بهترین زمان برای مراجعه به پمپ بنزین!

شاید این موضع کمی احمقانه به نظر برسد؛ اما شما! با مراجعه به پمپ بنزین در نیمه‌شب و یا هنگام! طلوع آفتاب، از مصرف بیش از حد پول نقد جلوگیری می‌کنید! بیشتر مردم متوجه این موضوع نمی‌شوند که! برخی از پمپ بنزین‌ها، بسیار بیشتر از نرخ! واقعی سوخت خریداری شده توسط مشتریان، از آن‌ها پول طلب می‌کنند.! این موضوع باعث اتلاف زمان و پول شما خواهد شد!. بنابراین اگر شما در نیمه‌شب و یا هنگام طلوع آفتاب به پمپ بنزین‌ها مراجعه کنید؛

احتمال کمتری برای کلاه‌برداری وجود دارد! علاوه بر این‌ها هنگامی که بنزین سرد باشد؛ متراکم‌تر بوده و سوخت خالص را به جای باد و… وارد باک خودرو می‌کند. همچنین سعی کنید روزهای مناسبی را برای پر کردن باک خودروهایتان انتخاب کنید و حدالامکان از مراجعه به پمپ‌های بنزین‌ها در روزهای پنج‌شنبه و جمعه خودداری کنید؛ چون در این روزها به دلیل افزایش سفرهای برون شهری و تعطیلات آخر هفته؛ احتمال کلاهبرداری از شما وجود دارد!

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *