سایت خبری خودرو 20

نکاتی طلایی در شست و شوی خودرو

نکاتی طلایی در شست و شوی خودرو

 

 نکاتی طلایی در شست و شوی خودرو

شست و شوی خودرو از جمله مواردی است که در نگاه اول امری بدیهی به شمار می آید ، در صورتیکه انجام هر کاری مستلزم آموختن و رعایت یکسری از قواعد می باشد. با ما همراه شوید تا شیوه صحیح شست و شوی خودرو را بررسی کنیم.

شایان ذکر است شست و شوی خودرو همانند هر کار دیگری قواعد خاص خودش را دارد ، در واقع رنگ و ظاهر خودرو همواره از اهمیت ویژه ای برخوردار است، که با این وجود توصیه می شود به نکات ذکر شده در مورد شست و شوی خودرو دقت کنید تا به رنگ بدنه خودروتان آسیب نرسد.

برای شست و شوی خودرو به هیچ عنوان از مایع ظرف شویی استفاده نشود

در واقع برخی افراد بر این باورند کا اگر مایع ظرفشویی برای شستن ظروف آشپزخانه عالی عمل می کند، پس برای تمیز کردن خودرو هم گزینه مناسبی است. این در حالی است که مواد شیمیایی موجود در مایع ظرف شویی می تواند آسیب جدی به رنگ بدنه  خودرو وارد کند. بهتر از شامپوهایی که برای شستن خودرو فرموله شده استفاده نمایید.

از دستمال های میکروفایبر استفاده نمایید

در واقع ابر ها، اسفنج ها و پارچه های معمولی برای شستن خودرو مناسب نمی باشد و به مرور زمان خش هایی روی بدنه خودرو و هلوگرام ها بر جای می گذارد. توصیه میشود از دستمال های میکروفایبر استفاده نمایید، که ضمن حفظ رطوبت بیشتر، در پاک کردن گرد و غبار بهتر از دستمال های پارچه های عمل می کند.

زیر نور خورشید ماشین تان را نشویید

گفتنی است گرمای نور خورشید به خشک شدن سریع تر مواد شوینده بر روی بدنه خودرو کمک می کند که در این صورت برای پاک کردن و صیقلی دادن بدنه خودرو با دشواری بیشتری مواجه خواهید شد.

لکه های جا مانده را با دستمال خشک پاک نکنید

همواره پس از شست و شوی خودرو، شاهد لکه ها و قطره هایی روی برخی از نقاط خودرویتان هستید. که در این حین استفاده از پارچه خشک باعث ایجاد خش و خرابی رنگ خودرو میشود. در این مواقع استفاده از دستمال نمناک میکروفایبر توصیه می شود.

هرگز مایع شوینده را مستقیم روی بدنه خودرو نریزید

فراموش نکنید هر محصول شوینده ای قبل از استفاده باید رقیق شود. بنابراین ابتدا مایع شوینده را در ظرف آبی با نسبت مناسب حل کنید و سپس با کمک دستمال میکروفایبر به شست و شوی خودرویتان مشغول شوید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *