سایت خبری خودرو 20

نگهداری از خودرو های توربوشارژ

نگهداری از خودرو های توربوشارژ

نگهداری از خودرو های توربوشارژ

بر کسی پوشیده نیست که اتومبیل‌های پرسرعت و خودروهای مسابقه‌ای به‌علت استفاده ازتوربوشارژر، عملکرد خارق‌العاده‌ای از خود نشان می‌دهند. اگرچه این قطعه برای خودروهای اسپرت بیشتر کاربرد دارد ولی شاید اتومبیل شما نیز مجهز به آن بوده و برایتان این سوال پیش آمده باشد که آیا باید بیشتر حواستان به خودرویتان باشد یا خیر. باید بگوییم که جواب سوال شما مثبت است.

محل قرارگیری توربوشارژر، یکی از دلایل مهم برای نگهداری بیشتر از آن است

توربوشارژها در داخل سیستم اگزوز قرار می‌گیرند. گازهای خروجی از موتور خودرو باعث چرخش توربین شده و هوا به درون موتور منتقل می‌شود. توربین به‌صورت مستقیم با گازهای خروجی و گرمای شدید در ارتباط بوده، بنابراین روغن موجود در آن نیاز به توجه بیشتری دارد. اتومبیل‌های مجهز به توربوشارژر نیاز به تعویض روغن بیشتری نسبت به خودروهای معمولی دارند. علاوه‌بر این موضوع، اگر خودرو شما مجهز با این قطعه باشد باید روغن مربوط به جعبه دنده و همچنین شمع‌ها را نسبت به ماشین‌های معمولی زودتر و به دفعات بیشتر تعویض کنید.

.

یکی‌دیگر از دلایل نیاز به سرویس بیشتر این گونه خودروها، مربوط به رانندگان آن‌ها است. مسلما برای بسیاری از ما شنیدن صدای موتور لذت‌بخش بوده، بنابراین برای افزایش این لذت پای خود را بیشتر بر روی پدال گاز فشار می‌دهیم که نتیجه آن تحت استرس قرار دادن بیشتر موتور و ایجاد مشکلات برای آن است. عادت‌های نامناسب صاحب خودرو علاوه‌بر توربوشارژر، برای سیستم تعلیق خودرو، لاستیک‌ها و حتی ترمز آن نیز ایجاد مشکل می‌کند.

نکاتی برای نگهداری و تعمیر راحت توربورشارژر
توربوشارژر

خوشبختانه برخی از کارهای مربوط به تعمیر و نگهداری! این قطعه به‌صورت عادی توسط صاحب خودرو انجام می‌شود.! یکی از این موارد تعویض فیلتر هوا به‌صورت منظم بوده! که باعث جلوگیری از آسیب رسیدن به توربوشارژر می‌شود.! به این نکته توجه کنید که باید فیلتر هوا را به دقت مورد بررسی! قرار دهید چراکه حتی ورود ذرات بسیار کوچک به درون توربوشارژر! باعث ایجاد مشکل برای آن می‌شود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *