سایت خبری خودرو 20

هر چند وقت یک بار باید ماشین را شست؟

هر چند وقت یک بار باید ماشین را شست؟

هر چند وقت یک بار باید ماشین را شست؟

عضی مواقع خودروی شما نیاز به شستشو دارد، برای مثال وقتی در طول روز در مکان‌های کثیف و خاکی رانندگی می‌کنید و یا در هنگام پارک خودرو در زیر درخت، پرندگان آن را با مکان دیگری اشتباه می‌گیرند!

اگر این شرایط پیش نیاید، آیا باید به شستشو خودرو به عنوان یکی از راه‌های نگهداری آن نگاه کرد؟ برای شستشوی خودرو دلایلی زیادی وجود دارد. بسیاری از افراد علاقه‌ای به راندن خودروی کثیف ندارند و یا برای محافظت رنگ خودرو از گرد و خاک، آن را می‌شویند که این امر باعث می‌شود در زمان فروش اتومبیل، پول بیشتری نصیب صاحب خودرو شود.

هر چند وقت یکبار باید اتومبیل خود را بشوییم؟

بیشتر متخصصین پیشنهاد می‌کنند که هر دو هفته یکبار باید خودرو شسته شود و در طول سال به آن به عنوان یک قاعده کلی نگاه کرد. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که نمک در هوای آن به مقدار زیادی وجود دارد (در نزدیکی اقیانوس و یا مناطقی که برای یخ زدایی جاده از نمک استفاده می‌شود)، باید بازه شستشو خودرو را کاهش دهید و آن را بیشتر بشویید.

همانطور که می‌دانید نمک باعث! خوردگی فلز و زنگ زدن آن می‌شود.

اگر با ماشین خود بیشتر در حومه شهر رانندگی می‌کنید،! باید بیشتر به آن توجه کنید. باقی ماندن فضله پرندگان و! همچنین حشرات مرده بر روی بدنه خودرو برای مدت طولانی،! باعث خرابی رنگ اتومبیل می‌شود. در صورت مشاهده این موارد باید! در صورت امکان هر چه سریع‌تر دستگاه خود! را تمیز کنید تا به رنگ آن آسیبی نرسد.

اگر هر روز از اتومبیل خود استفاده نمی‌کنید !و بیشتر اوقات در پارکینگ قرار دارد (به شرط تمیز بودن پارکینگ!)! نیازی به شستشوی منظم آن نیست.! اگر فکر می‌کنید که در تابستان باید خودرو خود را بیشتر به کارواش! ببرید، سخت در اشتباه هستید. اتومبیل در زمستان! بیشتر نیاز به شستشو دارد. علت این امر مربوط به یخ‌زدگی جاده است،! چراکه در این زمان برای حذف یخ از جاده باید از نمک استفاده شود. نمک باعث! زنگ زدن فلز می‌شود بنابراین باید از بدنه خودرو بیشتر مواظبت !کرد (این مورد بستگی به محل زندگی دارد).

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *