سایت خبری خودرو 20

چه چیز هایی باعث انفجار در پمپ بنزین میشود؟

چه چیز هایی باعث انفجار در پمپ بنزین میشود؟

چه چیز هایی باعث انفجار در پمپ بنزین میشود؟

در حالی‌که در پمپ بنزین‌ها با تابلو ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در این مکان مواجه می‌شوید و بسیاری نیز به این موضوع اعتقاد دارند که استفاده از این دستگاه می‌تواند باعث شروع آتش سوزی و انفجار شود، ولی تا به امروز پرونده‌ای در رابطه با آتش سوزی پمپ بنزین به وسیله تلفن همراه ایجاد نشده است. در حقیقت محققان به دنبال این موضوع بودند که توسط تلفن همراه انفجاری در پمپ بنزین صورت دهند که در انجام این ایده شکست خوردند.

با وجود توضیحات بالا، چه دلیلی می‌تواند باعث ایجاد این تفکر شود که تلفن همراه می‌تواند باعث ایجاد آتش سوزی و انفجار در پمپ بنزین شود؟ مسلما تا به امروز این اتفاق برایتان رخ داده که در هنگام کشیدن پای خود بر روی فرش، شوک خفیفی به شما وارد شود. علت این شوک خفیف را باید در الکتریسیته ساکن جستجو کنید. در حالی‌که تلفن همراه شما نمی‌تواند باعث آغاز آتش سوزی شود ولی الکتریسته ساکن قادر به انجام چنین کاری است.

.

هنگامی‌که در پمپ بنزین مشغول پر کردن باک اتومبیل! خود هستید، به این موضوع توجه می‌کنید که حتی قطره‌ای! بنزین بیرون نریزد چون بنزین در تمامی نقاط جهان قیمت! بالایی دارد. شاید در ابتدا فکر کنید که چون بنزینی به بیرون! نشت پیدا نمی‌کند پس الکتریسته ساکن نیز تاثیری بر روی آن ندارد! ولی در حقیقت چنین موضوعی صحت ندارد.

هنگامی‌که بنزین می‌زنید مخصوصا در روزهای گرم و آفتابی،! بنزین بخار می‌شود که می‌تواند خطرناک باشد. بخار بنزین! همیشه در اطراف نازل وجود دارد ولی شما به راحتی! قادر به دیدن آن نیستید. این بخار می‌تواند توسط الکتریسته! ساکن جرقه‌ای زده و ایجاد آتش سوزی کند که این امر باعث! انفجار جایگاه خواهد شد. در حقیقت شعله ایجاد شده! به داخل باک خودرو و همچنین پمپ بنزین منتقل! می‌شود که نتایج فاجعه‌باری را در پی دارد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *