سایت خبری خودرو 20

همه چیز درباره کیسه هوا

همه چیز درباره کیسه هوا

همه چیز درباره کیسه هوا

از سال ۱۹۹۸ به بعد تمامی خودروهای فروخته شده در ایالات متحده آمریکا دارای کیسه هوای راننده و سرنشین جلو هستند. حدس زده می‌شود استفاده از کیسه هوا در سال‌های ۱۹۸۷ تا ۲۰۰۸ باعث نجات جان ۲۵ هزار نفر در کشور آمریکا شده که این امر، ایربگ را تبدیل به یکی از بزرگترین دستاوردهای تجهیزات ایمنی در کل تاریخ‌ صنعت خودروسازی می‌کند.

در حال حاضر در بسیاری از خودروها شاهد استفاده از تعداد زیادی کیسه هوا هستیم و برخی از آن‌ها از ۱۰ کیسه هوا و ایربگ مخصوص کمربندی ایمنی نیز بهره می‌برند. در حالی‌که کیسه هوا توانسته جان بسیاری از افراد را نجات دهد ولی برخی از مردم این تکنولوژی را خطرناک دانسته و حتی آن را عامل مرگ می‌دانند. آیا چنین موضوعی حقیقت دارد؟ در ادامه با چرخان همراه باشید.

زمانی‌که در هنگام رانندگی تصادف کنید، متوجه این موضوع می‌شوید که کیسه هوا به سرعت باد می‌شود که می‌توان از آن به عنوان اقدامی خشن نیز یاد کرد! چنین امری کاملا طبیعی به نظر می‌رسد چراکه تصادف در کسری از ثانیه صورت می‌پذیرد و اگر کیسه هوا به همین سرعت پر از هوا نشود، احتمال برخورد سرنشینان با بخش‌های مختلف خودرو همانند فرمان و داشبورد وجود دارد که در صورت وقوع آن، ایربگ کاملا بدون استفاده خواهد بود.

.

به طور میانگین کیسه هوای راننده در مدت زمان! ۲۰ تا ۳۰ میلی‌ثانیه باز می‌شود که سرعتی برابر با! ۲۰۰ مایل بر ساعت (۳۲۲ کیلومتر بر ساعت) را برای آن به ارمغان می‌آورد.! در حقیقت تکنولوژی که برای باد کردن ایربگ استفاده می‌شود! شبیه به فناوری مورد استفاده در پیشران‌های موشک است.

باز شدن کیسه هوا در مدت زمان کوتاه نیازمند! قدرت زیادی است که این امر خود می‌تواند باعث آسیب! رسیدن به افراد شود. در صورتی‌که فاصله کمی با محل قرارگیری! ایربگ داشته باشید، امکان آسیب دیدن و حتی ایجاد سوختگی! برای شما وجود دارد. در برخی مواقع ایربگ‌ها می‌توانند! آسیب جدی به سرنشینان وارد کنند. اگر فرد از کمربند ایمنی! استفاده نکند و یا در هنگام تصادف در حال کار با گوشی، نوشیدن! آب و یا بازی با حیوان خانگی خود باشد، صدمات شدیدی به او وارد! می‌شود چراکه این اجسام میان او و کیسه هوا قرار می‌گیرند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *