سایت خبری خودرو 20

کارایی سیستم ۴matic در مرسدس بنز

کارایی سیستم ۴matic در مرسدس بنز

 

 کارایی سیستم ۴matic در مرسدس بنز

در واقع خودروهای مجهز به سیستم ۴Matic قادر می باشند که نیرو تولید شده توسط موتور ماشین را به هر چهار چرخ (AWD) منتقل نمایند و البته این اختصار فقط توسط مرسدس بنز استفاده می شود.

در حال حاضر کلیه خودروهای مرسدس بنز به گیربکس خودکار مجهز شده اند و اگر به سیستم چهارچرخ متحرک نیز مجهز باشند، می توان به آنها لقب ۴Matic را داد.

سیستم ۴matic نخستین بار در خودروهای کلاس E مرسدس بنز در سال ۱۹۸۶ استفاده شد و سفارش این سیستم در مدل های ۲٫۶ و ۳ لیتری مرسدس بنز کلاس E امکان پذیر بود.

اولین نسل از ۴Matic یک سیستم الکترونیکی بود که با سیستم ۴WD همکاری می کرد و در صورتی که ماشین در حال لیز خوردن روی جاده بود، به کمک سیستم ۴matic خودرو را کنترل می کرد.

در اصل سیستم دیفرانسیل مرکزی از دو کلاچ برخوردار می باشد که هر یک از آنها به صورت هیدرولیکی و جداگانه کار می کنند. در واقع در این صورت پیشرانه خودرو قادر میباشد صد در صد نیرو را به چرخ های عقب منتقل کند و انتقال نیرو را از حالت ۴WD به ۲WD تغییر داد.

این در حالی است که در حالت انتقال نیرو به چهارچرخ (۴WD)، نیروی پیشرانه به دو صورت بین دیفرانسیل جلو و عقب تقسیم می گردد. در حالت اول ۳۵ درصد از نیروی پیشرانه به چرخ های جلو و ۶۵ درصد به چرخ های عقب و در حالت دوم ۵۰ درصد به چرخ های جلو و ۵۰ درصد به چرخ های عقب منتقل می شود.

البته گفتنی است در سیستم ۴Matic ورودی هایی را از سه کانال سیستم ABS و چرخش فرمان می گیرد و به کمک آن ها اقدام به چگونگی عکس العمل در شرایط خاص می کند.

ماشین های به نسبت جدید مرسدس بنز از نسل سوم سیستم ۴matic پیشرفته بهره می برند و در حال حاضر این سیستم پیشرفته در مرسدس های کلاس E، C، CLS، R، S، CL و Viano به کار رفته است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *