سایت خبری خودرو 20

کار هایی که قبل از سفر باید انجام دهیم

کار هایی که قبل از سفر باید انجام دهیم

کار هایی که قبل از سفر باید انجام دهیم

۱. مخزن‌های خودرو را چک کنید

چک‌ کردن مخزن روغن موتور، گاز کولر، روغن ترمز، آب رادیاتور و آب برف پاک‌کن می‌تواند از بروز حادثه‌های ناگهانی و توقف بیجای خودرو در هنگام سفر جلوگیری کند. چک کردن این موارد کار چندان سختی نیست و خودتان به‌راحتی می‌توانید انجامشان دهید.

۲. میزان باد چرخ‌ها فراموش نشود!

زیر کاپوت یا در صندوق عقب با برچسب‌هایی که نصب شده، می‌توان میزان باد استاندارد هر چرخ را پیدا کرد. اگر روی ماشین نتوانستید این برچسب‌ها را پیدا کنید بهتر است سری به دفترچه‌ خودرو بزنید. البته اگر زیاد حوصله‌ این کارها را ندارید چک کردن باد لاستیک‌ها را به تعمیرکاران بسپارید که چندان هم وقت گیر نیست. درضمن چک کردن باد زاپاس نیز فراموش نشود که یک تایر زاپاس خالی، اوضاع را بد تر از بد می‌کند.

۳. اگر زمان تعویض روغن رسیده است، قبل از سفر از شرش خلاص شوید

در غیر این صورت یک سفر طولانی می‌تواند فشار زیادی بر روی موتور خودرو وارد کند. درضمن خیال نکنید با اضافه کردن یک قوطی روغن، می‌توانید به نتیجه‌ تعویض روغن دست پیدا کنید؛ چرا که روغن سوخته و قدیمی هنوز در موتور جریان دارد و در کار موتور تاثیر منفی می‌گذارد. این واقعیت را هم مدنظر داشته باشید: هرچقدر که روغن تازه در موتور می‌ریزید، روغن موتور قدیمی از بین نمی‌رود! درضمن بهتر است هنگام تعویض روغن، فیلتر آن را هم در همان زمان عوض کنید.

۴. میزان آج چرخ‌ها را با یک سکه چک کنید

مطمئن شوید که حداقل ۱.۶ میلی‌متر آج چرخ‌ها باقی مانده باشد. اگر هم قصد یک سفر طولانی مدت را دارید، فاصله‌‌ آج چرخ‌های‌تان باید حداقل ۲.۵ میلی‌متر باشد تا در ادامه‌ سفر به مشکل نخورید. از بین رفتن آج چرخ‌ها ممکن است منجر به ترکیدن آن‌ها و سرخوردن خودرو بشود.

۵. فیلتر هوا هم باید بازرسی شود

هوای تمیز می‌تواند در کارایی و قدرت موتور شما تاثیر بگذارد.! برای همین سعی کنید فیلتر هوای ماشین‌تان! را در زمان‌های مشخص تعویض کنید. اگر خودروی! شما به فیلتر هوای کابین نیز مجهز است بررسی وضعیت! آن نیز چندان بی‌فایده نیست.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *