سایت خبری خودرو 20

چگونه کمتر بنزین مصرف کنیم؟

چگونه کمتر بنزین مصرف کنیم؟

چگونه کمتر بنزین مصرف کنیم؟

باد چرخ‏هایتان را تنظیم کنید.
وقتی چرخ‏هایتان حتی اندکی کم باد هستند، فشار بیش‏تری به موتور برای حرکت خودرو وارد می‏شود. مطمئن شوید که همیشه باد چرخ‏هایتان تنظیم است.

۱۱

سرعت مجاز را رعایت کنید.
شاید شنیدن این مورد برایتان چندان خوشایند نباشد، ولی زمانی که سرعتتان بالاتر از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‏رود، مصرف سوخت خودرو بهینه نیست. یکی از آسان‏ترین راه‏ها برای کاهش مصرف سوخت و هزینه ‏ی ناشی از آن این است که سرعت مجاز را رعایت کنید؛ البته ایمن ‏تر نیز هست.

معاینه فنی و تعویض روغن را به صورت منظم انجام دهید.
هرقدر زمان بیش‏تری از تعویض روغن خودرویتان گذشته باشد، روغن سخت‏تر در بین قطعات موتور حرکت می‏کند و انرژی بیش‏تری برای حرکت نیاز دارد. با تعویض منظم روغن خودرو، مصرف سوخت بهینه‏ تری خواهید داشت. فیلتر هوای تمیز هم اهمیت زیادی دارد و می‏تواند مسافت طی شده خودرو حتی تا ۱۰% افزایش دهد. فیلتر هوا باید حداقل هر ۱۳۰۰۰ کیلومتر تعویض شود؛ ولی چنان‏چه در مناطق آلوده یا مناطقی که گرد و خاک زیاد است زندگی می‏کنید، باید زودتر آن را تعویض کنید.

.

وسایل اضافی را از خودرو خارج کنید.
وسایل سنگینی را که احتیاجی به آن‏ها ندارید از خودرو خارج کنید (منظورم بچه‏ ها نیستند!) هر ۴۵ کیلوگرم بار اضافی مصرف سوختتان تقریبا ۲% را افزایش می‏دهد.

در بزرگراه شیشه‏ های خودرو را بالا نگاه دارید.
اگرچه ممکن است از وزش باد به موهایتان !لذت ببرید، باعث می‏شود خودرو به انرژی بیش‏تری برای! حرکت نیاز داشته باشد. در این شرایط استفاده از کولر خودرو به صرفه‏ تر خواهد بود.

دنده معمولی‏ها سوخت کم‏تری مصرف می‏کنند.
اگر تصمیم به خرید خودرو دارید، بدانید که خودروهای! دنده معمولی نسبت به خودروهای اتوماتیک! مصرف سوخت کم‏تری دارند. زمانی که خودتان دنده! را تعویض می‏کنید، مصرف سوخت کم می‏شود؛! زیرا خودرو تنها به میزان مورد نیازش انرژی مصرف می‏کند! و هیچ وقت دنده خودرو بالاتر از آن‏چه باید باشد، نیست.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *