سایت خبری خودرو 20

معرفی هنسی ونوم F5 با ۱۶۰۰ اسب بخار نیرو در ژنو

معرفی هنسی ونوم F5 با ۱۶۰۰ اسب بخار نیرو در ژنو

شرکت هنسی می خواهد در رقابت با بزرگانی مانند بوگاتی شیرون و کوئنیگزگ آگرا کم نیاورد و برای رقابت با آن ها با رقیبی فوق العاده به نام ونوم F5 به نمایشگاه ژنو آمده است.

 

این خودرو که سال پیش در نمایشگاه سما رونمایی شد، برای معرفی اروپایی خود این بار به ژنو آمده است. این خودرو ساعاتی دیگر در این نمایشگاه رونمایی خواهد شد و قرار است تا روز ۲۷ اسفند در معرض دید عموم قرار بگیرد.

حال ممکن است بپرسید چرا F5 این قدر سروصدا به پا کرده است! دلیل آن توانایی این خودرو برای شکستن رکورد سرعت بالای ۴۸۳ کیلومتر بر ساعت می باشد.! طبق ادعای جان هنسی، سوال این نیست که آیا F5 قادر به انجام این کار است! یا نه و در واقع مسئله زمان انجام این کار توسط این ابرخودروی آمریکایی است.

.

 

برای رسیدن به این هدف؛! هنسی با همکاری شرکای خود در دو شرکت شل و پنزویل اطمینان حاصل کرده اند! که این خودرو کم ترین میزان درگ را داشته باشد! و این که شاسی و پنل های بدنه بتواند از این سرعت سرسام آور جان سالم به در ببرد.! سپس آن ها یک موتور جدید توربو دوقلوی هشت سیلندر خورجینی با ۱۶۰۰ اسب بخار نیرو را با تیونینگ بسیار ویژه از آن استخراج کرده اند.

هنسی ونوم F5 برای رسیدن به سرعت سیصد کیلومتر بر ساعت از حالت سکون به کم تر از ۱۰ ثانیه زمان نیاز دارد! و زیر ۳۰ ثانیه می تواند از سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت عبور کند.! حداکثر سرعتی که کمپانی برای این خودرو ادعا کرده ۴۸۴ کیلومتر بر ساعت است.

این خودرو که انتظار می رود عنوان سریع ترین خودرو دنیا را به خود اختصاص دهد،! فقط ۲۴ دستگاه از آن تولید خواهد شد! و ۱۰ دستگاه از آن تاکنون فروخته شده است.! قیمت پایه این خودرو در آمریکا ۱٫۶ میلیون دلار می باشد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *