خودرو ملی

آشنایی با انواع خودروهای ملی ایران

خودرو ملی یکی از همان واژه‌هایی است که هر شهروند یا فعال اقتصادی نسبت به آن تعصب دارد. چرا که تولید تمام و کمال یک اتومبیل در داخل یک کشور، گذشتن از مراحل ابتدایی تولیدات صنعتی و رشد شگرف صنایع مختلف آن کشور محسوب می‌شود.

به گزارش خودرو۴۵، طراحی، تولید و عرضه خودروهای داخلی در ایران نیز یکی از همان اتفاقاتی است که مردم و فعالان اقتصادی و صنعتی فارغ از اهداف دولت‌ها و موفقیت در عرصه جهانی منتظر آن بوده‌اند. تولید خودروهایی که صفر تا صد تولیدشان در داخل کشور و بر اساس دانش و توانمندی مهندسان و کارگران ایرانی انجام شده است.

ماجرای طراحی و تولید خودروهای داخلی در ایران داستان طولانی دارد. داستان تولید پیکان، ورود پراید و تولید پژو و سمند و پیشتازی فروش تیبا در ایران، همگی نشان از پشتکار از توانایی ایرانی‌ها در تولید و عرضه خودروهای ملی بوده است.

از پیکان تا پراید

پیکان، نام اتومبیلی نوستالژیک برای ایرانیان است. چرا که نقش پیکان در صنعت خودروسازی ایران به عنوان آغازگر این صنعت به شمار می‌رود. زیرا این خودرو به نوعی چراغ صنعت خودروسازی ایران را روشن کرده است.

در ابتدا پیکان با هدف خودرویی گران‌تر از ژیان و ارزان‌تر از خودروهای آمریکایی در بازار ایران عرضه شد. این خودرو، سال‌های زیادی ماشین محبوب ایرانی‌ها بود و پیش از ورود پراید پرفروش‌ترین محصول ایران محسوب می‌شد.

Paykan از اوایل دهه ۴۰ شمسی و در کنار سه خودرو ژیان، آریا و شاهین تولید می‌شد. اما جذابیت آن در مربع خودروهای ایرانی بیش از سایر بود و توانست آن را به مرز فروش ۱۲ هزار دستگاه در سال ۱۳۴۷ برساند.

در دهه‌های ۴۰ و ۵۰ یکه‌تازی پیکان در خیابان‌های ایران ادامه داشت. اما در زمان پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز جنگ تا حدی از فروش بالای آن کاسته شد. این روند تا جایی ادامه داشت که در سال ۱۳۶۹ تولید پیکان به تیراژ سه هزار دستگاه در سال رسید که البته در دهه ۷۰ آن را جبران کرد.